Pielgrzymka  samolotem do Włoch  2024

WSPOMNIENIE: ŚW. JAN PAWŁ II I   ŚW. FRANCISZEK Z ASYŻU

Watykan >  Rzym >  Asyż  >  Zatybrze

TERMIN: 01.09.2024  –  07.09.2024

•W dobrej cenie

•Hotel 4* - w jednej z dzielnic w centrum Rzymu

•Pobyt w jednym hotelu

Dogodne połączenia komunikacji miejskiej z historycznym sercem Rzymu.

WYLOT: GDAŃSK

 

P R O G R A M

 

Dzień I  01.09.204: wylot do Rzymu

Wylot do Rzymu z Gdańska w godzinach popołudniowych z przesiadką w Amsterdamie. Planowany przylot do Rzymu W godzinach wieczornych, przejazd do hotelu w centrum Rzymu ( transfer autokarowy ), zakwaterowanie i nocleg.

 

Dzień II  02.09.2024: Watykan – Rzym część I

Wczesne śniadanie i przejazd  do Watykanu – przejście do  Bazyliki  Św. Piotra, msza św. przy grobie św. Jana Pawła II w kaplicy św. Sebastiana. Po mszy św. zwiedzanie Muzeum Watykańskiego z kaplicą Sykstyńską oraz zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra. Następnie zwiedzanie Rzymu: Rzym antyczny- Kapitol, Forum Romanum, Łuk Konstantyna, Coloseum ( z zewnątrz ). Po zwiedzaniu czas wolny. Obiadokolacja. Powrót do hotelu - nocleg.

Dzień III  03.09.2024: Watykan - Rzym część II

Śniadanie, przejazd w okoice Watykanu - msza św. Po mszy św. dalsze zwiedzanie Rzymu: Zamek Św. Anioła ( z zewnątrz ), Plac Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, Plac Wenecki. Czas wolny. Obiadokolacja. Powrót do hotelu –nocleg.

Dzień IV  04.09.2024: Rzym – wybrane bazyliki papieskie - Awnetyn

Śniadanie - przejazd do Rzymu, dalsze zwiedzanie  Wiecznego Miasta, gdzie odwiedzimy wybrane bazyliki Rzymu: Bazylika św. Jana na Lateranie - jedna z czterech bazylik większych – planowana, przejście do Kaplicy San Lorenzo, stanowi ona ważną część Laterańskiego Zespołu Architektonicznego w Rzymie w której obecnie mieszczą się Święte Schody prowadzące do dawnej kaplicy papieskiej, w której znajduje się obraz Chrystusa. Zgodnie z legendą malować go zaczął św. Łukasz a ukończyli aniołowie. Następnie przejście do kolejnej Bazyliki, jaką  jest  Bazylika  Matki Bożej Większej ( Santa Maria  Maggiore ),  posiada status bazyliki większej - wnętrze pełne marmurów jest bogato zdobione. Szczególnie zwracają uwagę mozaiki z V w., przedstawiające sceny biblijne widoczne wzdłuż

nawy głównej oraz na łuku tryumfalnym.

Kolejnym punktem naszego zwiedzania będzie jedno z siedmiu antycznych wzgórz Rzymu jakim są Wzgórza Awentyńskie, gdzie zobaczymy m.in. bramę siedziby kawalerów maltańskich z ,,najsłynniejszą dziurką od klucza” - widok niezapomniany. Powrót do centrum Rzymu – czas wolny. Obiadokolacja. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych - nocleg.

 

Dzień V 05.09.2024: Asyż- miasto św. Franciszka

Śniadanie. Wyjazd do Asyżu– miasta św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej  ze słynną  Porcjunkulą i

ogrodem różanym w Santa Maria Degli  Agnelli, Bazyliki. św. Franciszka – msza św., Piazza  Comune ze świątynią Minerwy,

kościoła św. Klary. Powrót do Rzymu, obiadokolacja, przejazd do hotelu – nocleg.

 

Dzień VI  06.07.2024: Zatybrze – esencja autentycznego Rzymu

Śniadanie. Przejazd do jednej z najbardziej charakterystycznych dzielnic całego Rzymu jakim jest Zatybrze - w starożytności zamieszkiwane m.in. przez ubogich mieszkańców Rzymu, rybaków oraz Żydów. Przejedziemy na druga stronę Tybru, gdzie spacerując z przewodnikiem wzdłuż wąskich uliczek o średniowiecznym charakterze, rzymskich trattorii, pchlich targów i sklepów rzemieślniczych odkryjemy esencję najbardziej autentycznego Rzymu z Mostem Sykstusa, z renesansowym  Placem Farnese, piękną Bazyliką Matki Boskiej Zatybrzańskiej – prawdziwy klejnot dzielnicy ze średniowiecznymi mozaikami i freskami i Wyspa Tyberyjska z Bazyliką Świętych Wojciecha i Bartłomieja. Czas wolny na indywidualne rozkosze kulinarne - smaki Rzymu w zasięgu ręki takie jak suppli, pizza i włoskie słodkości i wiele innych lokalnych smaków. Obiadokolacja, powrót do hotelu -  nocleg.

 

Dzień VII 07.09.2024: – Wylot do Polski

Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu, indywidualny czas na ostatnie pamiątkowe zdjęcia i na dobrą włoską kawę, następnie

przejazd do portu lotniczego Fiumicino – odprawa bagażowo-biletowa, wylot do Gdańska z przesiadką w Amsterdamie.

 

Przy zgłoszeniu na wyjazd do dnia 31 maja 2024

Cena promocyjna od osoby: 3990 zł./os.

Cena podstawowa od osoby:  4500 zł./os

Zgłoszenia na pielgrzymkę przyjmowane są w biurze parafii lub u  organizatora  wyjazdu:

Biuro Fides Tour,  nr Tel.  571 322 438;  517 460 748, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Cena obejmuje:

  • Bilety lotnicze Gdańsk – Amsterdam – Rzym – Gdańsk;   opłaty lotniskowe,
  • opłatę za bagaż: rejestrowany / os. 1 szt. do 20 kg do 158 cm. I bagaż podręczny / os. 1 szt. do 8 kg do 118 cm.
  • transfer autokarowy z : lotnisko – hotel - lotnisko
  • zakwaterowanie w hotelu **** Rzym: hotel czterogwiazdkowym standardzie z dogodnymi połączeniami

komunikacyjnymi z historycznym sercem Rzymu – 6 noclegów.

  • Wyżywienie: 6 śniadań w hotelu ( bufet ); 5  obiadokolacji standard
  • opiekę  pilota; opiekę duchową kapłana
  • Ubezpieczenie: NNW+ KL i Assistance + choroby przewlekłe
  • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie obejmuje:

opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów; opłat miejscowych tzw. Taxa turystyczna , opłaty za usługę  przewodnika, opłaty za system słuchawkowy Tour Guide; opłaty za transfer autokarowy Lotnisko-Hotel-Lotnisko,

Rzym – Asyz- Rzym, jeden transfer autokarowy po Rzymie, opłaty miejskie tzw. wjazdowe do Rzymu, parkingi, opłat za komunikację miejską ( m.in. autobusy, metro lub pociąg metropolitalny w zależności od potrzeb logistycznych ) oraz innych opłat związanych z realizacją programu - obowiązkowy koszt razem: 340 euro / os.,  płatne pilotowi;

opłat za napoje do obiadokolacji płatne wg. karty menu.

Dodatkowych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji ( 3,5% - 4% ceny imprezy )

 

UWAGA !!!

Organizator zastrzega sobie możliwość do zmiany poszczególnych punktów program w zależności od potrzeb wynikających w trakcie realizacji  programu. Zmiany  wprowadza  przewodnik lokalny lub biuro podróży.

Dopłata do pokoju jednoosobowego 450 Euro

Zmiany dotyczą także siatki połączeń samolotowych lub warunków pogodowych.

Pielgrzymkę  samolotem do Włoch  „WŁOCHY  - MAGICZNY  RZYM”  w terminie od 26 kwietnia do  2  maja  2024

 

 

 

 


Zapraszam osoby zainteresowane na pielgrzymką samolotową do Portugalii (m. in. Fatima, Lizbona, Porto, Santiago de Compostela) od 25 czerwca do 2 lipca 2023 r. w cenie 4750 zł.


Serdecznie zapraszam chętnych na wycieczko - pielgrzymkę do sanktuariów i zamków Dolnego Śląska w dniach od 26 września  do  1 października 2022 r. w cenie 2059 0d osoby.


Wycieczko - pielgrzymka  Kraków  -  Budapesz

Link do galerii zdjęć - Węgry

Parafia organizuje pielgrzymkę  "Świętokrzyskie sacrum  w  dniach  od  28  czerwca  do  2 lipca  2021 r.


Więcej artykułów…