1. Rozpoczęliśmy w kościele 40 dniowy czas Wielkiego Postu.

2. W piątki zapraszam wszystkich na wspólną Drogę Krzyżową o godz. 17.00,  której będą przewodniczyć grupy stanowe naszej parafii. W niedziele natomiast o godz. 16.00 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym. Po tych nabożeństwach Msza św. recytowana,  aby przyjąć Komunię św.  z racji odpustu.

3. Młodzież z klas ponadpodstawowych, która drugi rok przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszam  w ostatnią sobotę miesiąca na Mszę św. o godz. 17.00  oraz spotkanie po Mszy św.

4. Młodzież natomiast klasy VIII  , która pierwszy rok przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszam  pierwszą  sobotę miesiąca na Mszę św. o godz. 17.00  oraz spotkanie po Mszy św.

5.W dzisiejszą niedzielę, 26 lutego po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele p.w. św. Jakuba Ap. w Tucholi rozpocznie się kurs przedmałżeński dla tych wszystkich, którzy tego kursu nie ukończyli w ramach katechizacji szkolnej.

6. W tym tygodniu przypada Dni Eucharystyczne :

–  pierwszy czwartek miesiąca modlić  się  będziemy o dobre i liczne powołania do stanu kapłańskiego, misyjnego i zakonnego.

pierwszy piątek miesiąca do miłosierdzia Bożego modlić się będziemy za grzechy naszego i całego świata. Zapraszam do adoracji  Najświętszego Sakramentu od Koronki do Miłosierdzia Bożego (godz. 15.00)  do Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Podczas  adoracji od godz. 17.3o okazja do spowiedzi św.

-  pierwsza sobotę miesiąca modlić się będziemy  do Niepokalanego  Serca NMP w intencji wszystkich rodzin

- chorych odwiedzę z posługą Sakramentalną w sobotę od godz.  10  do  14.

7. Jak każdego roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny przez przyjęcie skarbonki zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wielkopostna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców.

8. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl).

9.Rodzina z naszej parafii potrzebuje wsparcia na leczenie chorych dzieci bliźniąt  Igi i Poli Wróblewskie  - dlatego zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego przez  „FUNDACJA  SIEPOMAGA” lub wpisanie numeru KRS „0000396361”. Celem szczegółowym 1,5% 0230185 Wróblewskie

10. Osoby, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie przyjęły sakramentu bierzmowania zapraszam  na weekendowe rekolekcje „Pełnia Życia” w dniach 17-19 marca w Bysławku k. Tucholi. Zapisy - do 10 marca. 11. Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej św. Józefa w Białogórze serdecznie zaprasza na rekolekcje dla pielgrzymów w dniach 10-12 marca 2023 r. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej www.dombialogora.pl/rekolekcje.
12. Zarządzeniem  ks. biskupa Ryszarda  Kasyny dzisiaj przed kościołami naszej diecezji odbywa się zbiórka do puszek na rzecz ,,pomocy dla Ukrainy”..

13.W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek, jako pomoc misjonarzom, tzw. „Ad gentes”.

14. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

15. Zachęcamy do nabycia  nowego numeru Pielgrzyma  i  W rodzinie. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem. Zachęcam serdecznie do czytania prasy katolickiej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

2.W dzisiejszą niedzielę, po Mszy świętej o godzinie 11.30,  aż do Koronki  o godzinie 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tak będzie też w poniedziałek i wtorek: od godz. 15.00 – 17.00. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek od 16.30.  Jest to dawne 40 godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem

3.Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa. W najbliższą środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu  Środę Popielcową. W tym dniu Msze święte o godz. 16.00  i   17.00. Przypominamy, że jako katolicy jesteśmy zobowiązani od 18 do 60 roku życia zachować post ścisły w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Polega on na powstrzymaniu się od spożywania potraw mięsnych oraz ograniczeniu posiłków – jeden do syta i dwukrotne posilenie się. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje od 14 roku do końca życia we wszystkie piątki roku. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

4.Zapraszam  serdecznie w każdą środę od godz. 20.15   do 21.00 do małego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu.  W tym czasie okazja do Spowiedzi.

5.W środę przypada 22 dzień miesiąca,  który w naszej parafii  poświęcony jest św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity po Mszy św. o godz. 17.00. Po  poświęceniu róż św. Rity i nabożeństwie ku Jej czci i Maryi  Matki Niestającej Pomocy odbędzie się błogosławieństwo lourdzkie.

6.W piątki Wielkiego Postu  zapraszam wszystkich na wspólną Drogę Krzyżową o godz. 17.00,  której będą przewodniczyć grupy stanowe naszej parafii. W niedziele natomiast o godz. 16.00   Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym.

7.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam dzieci do I Komunii św. wraz z rodzicami.

8.Młodzież z klas ponadpodstawowych, która drugi rok przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszam  w ostatnią sobotę miesiąca na Mszę św. o godz. 17.00  oraz spotkanie po Mszy św.

9.W niedzielę, 26 lutego po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele p.w. św. Jakuba Ap. w Tucholi rozpocznie się kurs przedmałżeński dla tych wszystkich, którzy tego kursu nie ukończyli w ramach katechizacji szkolnej.

10.W piątek, dn. 31 marca 2023 r.  Mszą świętą o godz. 20.00 w parafii pw. Bożego Ciała w Tucholi rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy przygotowali szlak św. Małgorzaty prowadzący z kościoła pw. Bożego Ciała przez kościoły pw. św. Bartłomieja Ap. i pw. Opatrzności Bożej do kościoła pw. św. Jakuba Ap, gdzie zakończy się indywidualną adoracją Najświętszego Sakramentu. Trasa liczy 27 km, prowadząc z Tucholi przez Rudzki Most, Płazowo, Szumiącą, Las Wandowo, Piłę  - Młyn, Świt, Żółwiniec, Przy Szosie Bydgoskiej do Tucholi. Pakiety, zawierające mapkę z rozważaniami można nabywać od 10 marca w biurach parafialnych tucholskich parafii w godzinach urzędowania oraz sklepie Hossana przy ul. Nowodworskiego 33 w Tucholi.

11.W poprzednią niedzielę ofiary zebrane na remont WSD w Pelplinie wyniosły 610 zł. Ofiary na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji  981 zł. Bóg zapłać za składane ofiary.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

12.Zachęcamy do nabycia  nowego numeru Pielgrzyma  i  W rodzinie. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem. Zachęcam serdecznie do czytania prasy katolickiej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 • W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie:
  aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.
 • Dziękuję bardzo za dzisiejszą modlitwę w 2 niedzielę miesiąca o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła  oraz w intencji  wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Składam też serdeczne Bóg zapłać  za dzisiejszą kolektę  inwestycyjną oraz ofiary indywidualne w biurze i na konto parafialne.
 • Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 • W środę  zapraszam  po wieczornej Mszy Świętej o godz. 17.00 na  Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W każdą środę od godz. 20.15 do 21.00  zapraszam do małego  kościoła na adorację Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. W tym czasie okazja do Spowiedzi św.
 • Kończy się czas tegorocznego karnawału. W czwartek przypada już  tzw. „tłusty czwartek”.
 • W przyszłą sobotę zapraszam młodzież, która drugi rok przygotowuje się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie po Mszy św. Obecność obowiązkowa.
 • W przyszłą niedzielę, 19 lutego, rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 • Przez cały czas zapraszam  chłopców do wstąpienia w szeregi ministrantów i służenia Panu Jezusowi przy ołtarzu. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.
 • W minionych dniach Turcja i Syria zostały dotknięte bardzo poważnym w skutkach trzęsieniem ziemi. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięgnęła już kilkunastu tysięcy osób, tysiące osób zostało rannych. Bardzo wielu mieszkańców zostało pozbawionych swoich domów i aktualnie  musi mierzyć się z dotkliwym zimnem. W duchu braterskiej solidarności ze wszystkimi ofiarami trzęsienia ziemi Ksiądz Biskup Diecezjalny prosi o przeprowadzenie w dzisiejszą niedzielę 12 lutego br. we wszystkich parafiach naszej diecezji zbiórki na rzecz poszkodowanych przez kataklizm.
 • Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl).
 • Tegoroczne kolonie dla dzieci odbędą się w dniach od 10 do 14 lipca 2023 r. w Ośrodku Wypoczynkowym TROJAK w Rowach k/ Ustki. Zapisy do 15 lutego 2023 r.
 • Zapraszam osoby zainteresowane na pielgrzymką samolotową do Portugalii (m. in. Fatima, Lizbona, Porto, Santiago de Compostela) od 25 czerwca do 2 lipca 2023 r. w cenie 4750 zł.
 • Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „Pielgrzyma” i „W rodzinie” oraz czasopism misyjnych.
 • Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  życzenia  wielu łask Bożych oraz zdrowia.  Szczęść Boże”.   
 • ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

2.Dzieciom,  młodzieży i wszystkim,  którzy są na wakacjach życzę, aby pamiętali o  modlitwie  i  Mszy św. niedzielnej.

3.Zapraszam  chłopców do wstąpienia w szeregi ministrantów i służenia Panu Jezusowi przy ołtarzu. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii.

4.W tym tygodniu przypadają wspomnienia :  świętych Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii,  Św. Scholastyki, a w sobotę Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

5.W sobotę przypada z tej racji Światowy Dzień Chorego. Zapraszam osoby chore  i starsze  na Mszę św. o godz. 17.00, w czasie której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Ogarnijmy modlitwą chorych naszej parafialnej wspólnoty, wypraszając dla nich Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na każdy dzień.

6.W przyszłą niedzielę , 2 niedzielę miesiąca ,  zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła . W tym dniu również  kolekta  inwestycyjną na budowę na miarę możliwości każdej rodziny.

7.W przyszłą  sobotę  po Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy drugi rok przygotowują się do przyjęcia tego sakramentu  11 maja  2023 r.  wraz  z ich rodzicami.

8.W przyszłą niedzielę, w łączności ze Mszą św. o godz. 11.30  odbędzie się  poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

9.Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „Pielgrzyma” i „W rodzinie” oraz czasopism misyjnych.

10.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  życzenia  wielu łask Bożych oraz zdrowia.  Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom.

2.W tym roku kolęda wyjątkowo z racji mojej choroby jest wspólna ulicami w kolejne niedziele w połączeniu ze Mszą św. w kościele o godz. 16.00,  którą odprawiam w intencji wszystkich rodzin wg wyznaczonych ulic oraz rodzin obecnych na tej Mszy św. W dzisiejszą niedzielę, 29 stycznia, ostatnia wspólna kolęda ze Mszą św. o godz. 16.00 dla kolejnych wyznaczonych ulic.

3.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00.

4.W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W tym dniu przynosimy ze sobą gromnice, które będziemy błogosławić podczas każdej Mszy św. o godz. 17.00. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życie Konsekrowanego. Zapraszam do modlitwy o nowe powołania do życia konsekrowanego na braci i siostry zakonne. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.

5.W tym tygodniu przypada :

pierwszy piątek miesiąca zapraszam do adoracji  Najświętszego Sakramentu od Koronki do Miłosierdzia Bożego (godz. 15.00)  do Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Tego dnia po każdej Mszy św. można otrzyma błogosławieństwo Św. Błażeja. Podczas  adoracji od godz. 16.3o okazja do spowiedzi św.

-  pierwsza sobotę miesiąca modlić się będziemy  do Niepokalanego  Serca NMP w intencji wszystkich rodzin. W I sobotę miesiąca zapraszam o godz. 15,00 na kolejną odsłonę Promieni Miłosierdzia w kaplicy Sióstr Elżbietanek, modlić się będziemy w intencji osób konsekrowanych.

6.W tym miesiącu z racji choroby nie odwiedzę chorych.

7.Tegoroczne kolonie dla dzieci odbędą się w dniach od 10 do 14 lipca 2023 r. w Ośrodku Wypoczynkowym TROJAK w Rowach k/ Ustki. Zapisy do 15 lutego 2023 r.

8.Zapraszam osoby zainteresowane na pielgrzymką samolotową do Portugalii (m. in. Fatima, Lizbona, Porto, Santiago de Compostela) od 25 czerwca do 2 lipca 2023 r. w cenie 4750 zł.

9.Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „Pielgrzyma” i „W rodzinie” oraz czasopism misyjnych.

10.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  życzenia  wielu łask Bożych oraz zdrowia.  Szczęść Boże”.

 

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom.

2. W tym roku kolęda wyjątkowo z racji mojej choroby jest wspólna ulicami w kolejne niedziele w połączeniu ze Mszą św. w kościele o godz. 16.00,  którą odprawiam w intencji wszystkich rodzin wg wyznaczonych ulic oraz rodzin obecnych na tej Mszy św. W dzisiejszą niedzielę, 29 stycznia, ostatnia wspólna kolęda ze Mszą św. o godz. 16.00 dla kolejnych wyznaczonych ulic.

3. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00.

4. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W tym dniu przynosimy ze sobą gromnice, które będziemy błogosławić podczas każdej Mszy św. o godz. 17.00. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życie Konsekrowanego. Zapraszam do modlitwy o nowe powołania do życia konsekrowanego na braci i siostry zakonne. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.

5. W tym tygodniu przypada :

pierwszy piątek miesiąca zapraszam do adoracji  Najświętszego Sakramentu od Koronki do Miłosierdzia Bożego (godz. 15.00)  do Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Tego dnia po każdej Mszy św. można otrzyma błogosławieństwo Św. Błażeja. Podczas  adoracji od godz. 16.3o okazja do spowiedzi św.

-  pierwsza sobotę miesiąca modlić się będziemy  do Niepokalanego  Serca NMP w intencji wszystkich rodzin. W I sobotę miesiąca zapraszam o godz. 15,00 na kolejną odsłonę Promieni Miłosierdzia w kaplicy Sióstr Elżbietanek, modlić się będziemy w intencji osób konsekrowanych.

6. W tym miesiącu z racji choroby nie odwiedzę chorych.

7. Tegoroczne kolonie dla dzieci odbędą się w dniach od 10 do 14 lipca 2023 r. w Ośrodku Wypoczynkowym TROJAK w Rowach k/ Ustki. Zapisy do 15 lutego 2023 r.

8. Zapraszam osoby zainteresowane na pielgrzymką samolotową do Portugalii (m. in. Fatima, Lizbona, Porto, Santiago de Compostela) od 25 czerwca do 2 lipca 2023 r. w cenie 4750 zł.

9. Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „Pielgrzyma” i „W rodzinie” oraz czasopism misyjnych.

10. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  życzenia  wielu łask Bożych oraz zdrowia.  Szczęść Boże”.

l. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. W liście apostolskim z września 2019 roku ustanawiającym tę niedzielę papież Franciszek napisał: „Ciągłe czytanie Pisma Świętego i uczestnictwo w Eucharystii pozwalają rozpoznać osoby należące do siebie nawzajem

2. Z okazji przypadającego wczoraj Dnia Babci i dzisiaj  Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie nasza modlitwa w ich intencji.

3. W tym  dniach trwamy jeszcze Tygodniu  Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zachętą do modlitwy w tej intencji niech będą słowa Jezusa „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”.

4. W środę, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o łaskę naszego nawrócenia,  naszej przemiany serc.

5. W tym roku kolęda wyjątkowo z racji mojej choroby jest wspólna będzie wspólna ulicami w kolejne niedziele w połączeniu ze Mszą św. w kościele o godz. 16.00,  którą odprawiam w intencji wszystkich rodzin wg wyznaczonych ulic oraz rodzin obecnych na tej Mszy św.  Dzisiaj wyjątkowo z racji 22 dnia miesiąca zapraszam  po Mszy św. na nabożeństwo  do św. Rity. Za tydzień 29 stycznia ostatnia Msza św. ze wspólną kolędą dla kolejnych wyznaczonych ulic również o godz. 16.00.

6.W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawiamy po Mszy św. o godz.  17.00  oraz na Mszę św. wigilijną w sobotę o godz. 17.00.

7.W przyszłą niedzielę, 29 stycznia, nasze miasto obchodzić będzie 103. rocznicę odzyskania przez Tucholę niepodległości. Tego dnia, w kościele św. Bartłomieja o godz. 12.15 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji mieszkańców Gminy Tuchola. Serdecznie zapraszam na tę uroczystość.

8.Jest do nabycia  nowy numer „Pielgrzyma” i „W Rodzinie”. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem.

9. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  życzenia  wielu łask Bożych oraz zdrowia.  Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

 

 

1.W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom.

2.Serdeczne „Bóg zapłać!”  za dzisiejsze ofiary przeznaczone na WSD w Pelplinie.

3.„Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”– to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Będzie on trwał od 18 do 25 stycznia.

4.We wtorek nasza parafia buduje „Most modlitewny” z WSD  w  Pelplinie. Tego dnia zapraszam całą parafię do wspólnej modlitwy o godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego,  o godz. 17.00 na wspólne nabożeństwo i na zakończenie, na wieczorny Apel Maryjny o godz. 21.00 w intencji wspólnoty naszego Seminarium  Duchownego w Pelplinie.

5.W tym tygodniu przypadają wspomnienia :  we wtorek Św. Antoniego, opata; w czwartek – Św. Sebastiana Pelczara; w sobotę – Św. Agnieszki.”.

6.W sobotę przypada Dzień Babci a w niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich również w naszych modlitwach.

7.W tym roku kolęda wyjątkowo będzie wspólna dla całej parafii ulicami w kolejne niedziele zawsze o godzinie 16.00 w połączeniu ze Mszą św. w kościele. Pierwsza kolęda więc dzisiaj,  na którą zapraszam wyznaczone ulice. Następna za tydzień 22 stycznia o godz. 16  ze Mszą św.  oraz ostatnia 29 stycznia również o godz. 16.00 w kościele.

8.W przyszłą niedzielę (22 lutego) zapraszam na nabożeństwo do św. Rity wyjątkowo w połączeniu ze Mszę św. o godz. 16.00 z racji  kolędy.

9.Wizytacja dekanalna i bierzmowanie w naszej parafii z ks. bp Arkadiuszem Okrojem będzie w tym roku 11  maja w czwartek.

10.Wszystkim Solenizantom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

 1. 11.Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „W Rodzinie”. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Więcej artykułów…