1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku kościelnego obchodzimy  uroczystość JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA , Na mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu  i litania do Najświętszego Serca Jezusowego z Aktem poświęcenia O Jezu najsłodszy, Odkupicielu. Za publiczną modlitwę w tym dniu tekstem tegoż Aktu można uzyskać odpust zupełny.
 2. Za tydzień 3 grudnia, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok duszpasterski,  który będziemy przeżywali pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
 3. Adwent  to  okres radosnego i pobożnego przygotowania do dnia narodzin Pana. Nie jest to już jednak okres pokutny (jak kiedyś).
 4. Roraty od poniedziałku do piątku  o godz. 17, 00.
 5. Dzisiaj w kościele Bożego Ciała odbędzie się Dekanalny Dzień Młodzieży. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz.18.00, po której dadzą świadectwo o swojej przygodzie z Bogiem bohaterowie filmu „Tętno”, następnie konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy młodzież naszej parafii do uczestniczenia, a obowiązkowo w tym wydarzeniu bierze udział młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klas VIII i  I  ponadpodstawowych.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 7. Chorych  odwiedzę w  1 piątek miesiąca od 10.00  do  ok. 14.00.
 8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:                                                                                                                                                                 pierwszy czwartek miesiąca dzień modlitw o nowe powołania  kapłańskie,  misyjne oraz zakonne – sióstr i braci zakonnych.                                                                                                                                                                                                                                                                 pierwszy piątek miesiąca  to dzień wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata w pierwszy piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 10 tej  do 14 tej                                                                                                                                                                                                                    w pierwszą sobotę miesiąca zapraszam  na „Promienie Miłosierdzia” o godz. 15.00 tym razem w naszym małym kościele
 9. W przyszłą  niedzielę po  Mszę Św. o godz. 11.30 zapraszam dzieci wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.
 10. Spotkanie  młodzieży  rocznik II z klasy 8  oraz  I średniej przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania odbywa si e  2 razy w miesiącu,  tj.  w 1  i  ostatnią sobotę  miesiąca na Mszę św. o godz.  17.00. Obecność obowiązkowa !
 11. Jak  każdego  miesiąc  stała Adoracja Najświętszego Sakramentu w małym kościele w środę  od godz.  20.15  do Apelu Maryjnego o godz.  21.00  z okazją do Spowiedzi świętej.
 12. Od  przyszłej niedzieli po każdej mszy można nabywać  opłatki na stół wigilijny oraz  zaopatrzyć się w świece „Wigilijnego Dzieła Wspierając w ten sposób akcję „Caritas”, której symbolem jest świeca, a jej płomień staje się znakiem solidarności z potrzebującymi.  Za świece większe składamy ofiarę 20zł,  a za mniejsze 10zł. Nabywać je można w zakrystii lub biurze parafialnym.

13.  Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma” oraz „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych. W  biurze parafialnym można nabywać kalendarze na rok 2024 .

14.  Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze składam  serdeczne życzenia: zdrowia oraz wiele łask Bożych . „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 1. W listopadzie łączymy się w intencji papieskiej : za Papieża, aby pełniąc swoją misję z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie.
 2. Serdeczne Bóg zapłać  za wspólną modlitwę w zeszłą niedzielę  o szczęśliwe wykańczanie naszej  świątyni oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Dziękuję też za kolektę,  która wynosił 3 283 zł  i  8 euro. Cały czas czekamy na ostateczne zatwierdzenie przez  wydział ekonomiczny i konserwatora.
 3. Dziękuję za złożone ofiary do na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.
 4. Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WSD w Pelplinie. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.
 5. W  środę przypada 22 dzień miesiąca. Jak co miesiąc - po Mszy św. o godz. 17.00  - zapraszam na nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż św. Rity
 6. Również w środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. W tym dniu wdzięczni za śpiew naszej scholii  „Vox cordis” módlmy się za cały zespół pod kierownictwem p. Marzeny  Mathia oraz ich rodziny o wszelkie potrzebne łaski, a nade wszystko zdrowie.
 7. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek- Św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek – Ofiarowanie NMP, w środę – Św. Cecylii, w piątek – Św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy z Wietnamu.
 8. W najbliższą niedzielę przypada ostatnia niedziela roku kościelnego,  a zarazem  uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z racji tej uroczystości po Mszy św.  o godz. 10.00  będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 9. 9. Dziękuję naszej młodzieży  klas ósmych,  która przygotowuję się do sakramentu bierzmowania za uczestnictwo wczoraj i przedwczoraj  w rekolekcjach ewangelizacyjnych GPS.
 10. W niedzielę 26 listopada  w parafii Bożego Ciała odbędzie się „Dekanalny Dzień Młodzieży”. Początek  Mszą św. o godz. 18:00, po której dadzą świadectwo o swojej przygodzie z Bogiem bohaterowie filmu „Tętno”, następnie konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Spotkanie to, jest obowiązkowe dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z I i II roku przygotowań.
 11. Przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma” i „W rodzinie”. Jest też do nabycia nasz parafialny kalendarz ścienny na 2024r. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece wigilijne (małe kosztują 10 zł, duże – 20 zł 12.Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze składam serdeczne  życzenia Bożego błogosławieństwa.
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie:
za Papieża, aby pełniąc swoją misję z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie.

2.Pamiętajmy w miesiącu listopadzie w naszych modlitwach o zmarłych i módlmy się za dusze w czyśćcu cierpiące one potrzebują naszej modlitwy.

3.W dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca  dziękuję za wspólną modlitwę  o szczęśliwe wykańczanie naszej  świątyni. Dziękuję też za dzisiejszą kolektę inwestycyjną oraz wszelkie rodzinne ofiary z ostatniego tygodnia miesiąca i wpłaty na konto parafialne.

4.Za tydzień kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

5.Dzisiaj Dzień Modlitwy i Solidarności z Kościołem prześladowanym oraz dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą. Ofiary tego dnia zostaną przeznaczone na rzecz Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

6.Zapraszam w ramach programu Odnowy Eucharystycznej „Eucharystia daje życie” do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu, która w naszej parafii odbywa się w każdą środę od godz. 2o.15 do Apelu Maryjnego o godz. 21.00. Jest to również dodatkowa okazja do spowiedzi świętej.

7.W tym tygodniu przypadają  wspomnienia :

 • poniedziałek, 13 listopada – św. św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze,
 • piątek, 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV,
 • sobota, 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica,

8.Młodzież klas 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania będzie uczestniczyć w dniach 17- 18 listopada w obowiązkowych rekolekcjach ewangelizacyjnych GPS , tj. zwanych rekolekcjami kerygmatycznymi rozpoczynających etap przygotowania do sakramentu bierzmowania. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00 w sobotę rozpoczęcie o godz.8.45 a planowane zakończenie rekolekcji około 15.30. Miejsce rekolekcji Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego ul. Pocztowa. Proszę o dostarczenie obowiązkowe do środy (15 listopada br.)  po mszy św.  zgody, które młodzież otrzymała  wcześniej na spotkaniu.

9.Natomiast  26 listopada o godz.18.00 w kościele Bożego Ciała odbędzie się Dekanalny Dzień Młodzieży w programie: Eucharystia, świadectwo i adoracja. Zachęcam młodzież naszej parafii do uczestniczenia, a obowiązkowo uczestniczy młodzież przygotowująca się do bierzmowania.

10.Pary, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński w tym lub przyszłym roku zapraszamy na "Weekend dla narzeczonych" w Cekcynie w dniach 17-19 listopada 2023. Udział w tym programie jest koniecznym elementem przygotowania do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Szczegóły i zapisy na stronie dobry-poczatek.pl.

11.Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze składam serdeczne  życzenia Bożego błogosławieństwa.

12.Zachęcam do lektury nowego numeru „Pielgrzyma”  i  „W rodzinie”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W listopadzie  Ojciec Święty zaprasza  do modlitwy w intencji: za Papieża, aby pełniąc swoją misję z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie”.

2.W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
Warunki uzyskania odpustu:
– Komunia św.,
– nawiedzenie cmentarza,
– modlitwa w intencji tych, którzy odeszli do wieczności.

3.Wypominki jedno razowe będę czytała przez całą Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych od 1-8 listopada po każdej Mszy świętej odmawiając dziesiątkę różańca świętego w ich intencji.

4.W tym tygodniu przypadają wspomnienia : w czwartek -  rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek  - wspomnienie Św. Leona Wielkiego-papieża, w sobotę – Św. Marcina z Tours.

5.W sobotę obchodzić będziemy kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski. Msza św. wspólna dla wszystkich parafii w intencji Ojczyzny tego dnia zostanie odprawiona kościele  Bożego Ciała o godz. 11.00.

6.W przyszłą  2 niedzielę  miesiąca  modlić się będziemy o szczęśliwe wykańczanie naszej  świątyni.

7.Również  w niedzielę 12 listopada  zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

8.Natomiast za 2 tygodnie w niedzielę 19 listopada kolekta na WSD w Pelplinie.

9.W poniedziałek 20 listopada 2023 r. o godz. 17.00 będzie zorganizowane przez Stowarzyszenie Rodziny Kolpinga, kolejne spotkanie z pisarzem i GROMO-wcem sił specjalnych NAVALEM, Pawłem Mateńczukiem. Będzie to prelekcja nt. bezpieczeństwa i radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. Spotkanie odbędzie się w Cekcynie w Hoplandzie.

10.Przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma” i „W rodzinie”. Jest też do nabycia nasz parafialny kalendarz ścienny na 2024r.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W   środę - 1 listopada przypada  uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym, tj o godz. 8.00,   10.00  oraz Msza św. o godz. 11.30,  która będzie odprawiona w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na Cmentarzu Komunalnym u nas w Rudzkim Moście, po której wyruszy procesja na cmentarz komunalny,  gdzie odbędzie się nabożeństwo za zmarłych spoczywających na cmentarzu z liturgią słowa Bożego.

2.W czwartek -  2 listopada  wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. wspólna za zmarłych  będzie odprawiona o godz. 17.00.  Druga Msza św. o godz. 16.00  będzie w intencji  + ks. kanonika Kazimierza Janiszewskiego oraz  +  ks. prałata Jana Lichosyta.

3.Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania zapraszam w czwartek  -  2  listopada  na Mszę św. o godz. 17.00 (po Mszy przejdziemy na cmentarz).

4. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania z klas ósmych w sobotę 4  listopada  o godz. 17.00,  na którym otrzymają formularze zgody rodziców odnośnie uczestnictwa w obowiązkowych Rekolekcjach Kerygmatycznych, które odbędą się 17 i 18 listopada.

5. Zapraszam w ramach programu Odnowy Eucharystycznej „Eucharystia daje życie” do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu, która w naszej parafii odbywa się w każdą środę od godz. 2o.15 do Apelu Maryjnego o godz. 21.00. Jest to również dodatkowa okazja do spowiedzi świętej.

6.W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

 • pierwszy czwartek miesiąca dzień modlitw o nowe powołania  kapłańskie,  misyjne oraz zakonne – sióstr i braci zakonnych.
 • pierwszy piątek miesiąca  to dzień wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata
 • w pierwszą sobotę miesiąca zapraszam  na „Promienie Miłosierdzia” o godz. 15.00 na  cmentarz parafialny w Tucholi - modlić się będziemy w intencji zmarłych.
 • w pierwszą  sobotę odwiedzę też chorych z posługą sakramentalną od godz. 10 tej  do 14 tej

7. Pod chórem w dużym kościele oraz przy chrzcielnicy w małym kościele są wyłożone kartki na Mszę św. zbiorową i tzw. wypominki jednorazowe. Bardzo proszę o czytelne wypełnianie kartek. Wypełnione kartki wraz z ofiarą proszę złożyć do skrzyneczki przy chrzcielnicy w małym kościele, a w dużym kościele do koszyka przy ambonie na ławce. Mszy św. zbiorową, zostanie  odprawimy 2 listopada  o godz. 17.00 oraz karteczki z tzw. wypominkami jednorazowymi będą  odczytywane po każdej Mszy św. przez cały tydzień od 2 listopada. Zdrowaśki roczne można składać i odnawiać  biurze parafialnym od wtorku do piątku zawsze po Mszy św.

8.ZDROWAŚKI  ROCZNE można odnawiać i zamawiać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania,  tj. od wtorku do piątku po Mszy św.

9.W związku z przejściem na czas zimowy Msze św. i nabożeństwa będą o godz. 17,oo. Natomiast we wszystkie czwartki zapraszam na Msza św.,  która  będzie w dużym kościele o godz. 9.15 dla uczestników i pracowników Domu Dziennego Pobytu  oraz tych co w tym dniu mieli wcześniej wyznaczoną Mszę św. na godz. 17.00.

10. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza młodzież męską do udziału w dniach skupienia, które poprowadzi ks. Szymon Chamier Cieminski w dniach 3 – 5 listopada. Ta forma skupienia ma być pomocą dla uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów w rozeznaniu drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Uczestnicy są proszeni o zabranie z sobą Pisma Świętego. Rozpoczęcie w piątek 3 listopada o godz. 18.00. Formularz zgłoszeniowy na stronie: seminariumpelplin.pl

11.Pary, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński w tym lub przyszłym roku zapraszamy na "Weekend dla narzeczonych" w Cekcynie w dniach 17-19 listopada 2023. Udział w tym programie jest koniecznym elementem przygotowania do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Szczegóły i zapisy na stronie dobry-poczatek.pl.

12.Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma” oraz „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych. W  biurze parafialnym można nabywać kalendarze na rok 2024 .

13.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze składam  serdeczne życzenia: zdrowia oraz wiele łask Bożych . „Szczęść Boże”

ks. Wiesław Herold  - proboszcz parafii

1.W   środę - 1 listopada przypada  uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym, tj o godz. 8.00,   10.00  oraz Msza św. o godz. 11.30,  która będzie odprawiona w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na Cmentarzu Komunalnym u nas w Rudzkim Moście, po której wyruszy procesja na cmentarz komunalny,  gdzie odbędzie się nabożeństwo za zmarłych spoczywających na cmentarzu z liturgią słowa Bożego.

2.W czwartek -  2 listopada  wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. wspólna za zmarłych  będzie odprawiona o godz. 17.00.  Druga Msza św. o godz. 16.00  będzie w intencji  + ks. kanonika Kazimierza Janiszewskiego oraz  +  ks. prałata Jana Lichosyta.

3.Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania zapraszam w czwartek  -  2  listopada  na Mszę św. o godz. 17.00 (po Mszy przejdziemy na cmentarz).

4. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania z klas ósmych w sobotę 4  listopada  o godz. 17.00,  na którym otrzymają formularze zgody rodziców odnośnie uczestnictwa w obowiązkowych Rekolekcjach Kerygmatycznych warunkujących rozpoczęcie formacji, które odbędą się 17 i 18 listopada.

5. Zapraszam w ramach programu Odnowy Eucharystycznej „Eucharystia daje życie” do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu, która w naszej parafii odbywa się w każdą środę od godz. 2o.15 do Apelu Maryjnego o godz. 21.00. Jest to również dodatkowa okazja do spowiedzi świętej.

6.W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

 • pierwszy czwartek miesiąca dzień modlitw o nowe powołania  kapłańskie,  misyjne oraz zakonne – sióstr i braci zakonnych.
 • pierwszy piątek miesiąca  to dzień wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata
 • w pierwszy piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 10 tej  do 14 tej
 • w pierwszą sobotę miesiąca zapraszam  na „Promienie Miłosierdzia” o godz. 15.00 na  cmentarz parafialny w Tucholi - modlić się będziemy w intencji zmarłych.

7. Pod chórem w dużym kościele oraz przy chrzcielnicy w małym kościele są wyłożone kartki na Mszę św. zbiorową i tzw. wypominki jednorazowe. Bardzo proszę o czytelne wypełnianie kartek. Wypełnione kartki wraz z ofiarą proszę złożyć do skrzyneczki przy chrzcielnicy w małym kościele, a w dużym kościele do koszyka przy ambonie na ławce. Mszy św. zbiorową, zostanie  odprawimy 2 listopada  o godz. 17.00 oraz karteczki z tzw. wypominkami jednorazowymi będą  odczytywane po każdej Mszy św. przez cały tydzień od 2 listopada. Zdrowaśki roczne można składać i odnawiać  biurze parafialnym od wtorku do piątku zawsze po Mszy św.

8.ZDROWAŚKI  ROCZNE można odnawiać i zamawiać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania,  tj. od wtorku do piątku po Mszy św.

9.W związku z przejściem na czas zimowy Msze św. i nabożeństwa będą o godz. 17,oo. Wyjątkowo w ten poniedziałek rano o godz. 9.15, tak we wszystkie czwartki o godz. 9.15 dla uczestników i pracowników Domu Dziennego Pobytu.

10. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza młodzież męską do udziału w dniach skupienia, które poprowadzi ks. Szymon Chamier Cieminski w dniach 3 – 5 listopada. Ta forma skupienia ma być pomocą dla uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów w rozeznaniu drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Uczestnicy są proszeni o zabranie z sobą Pisma Świętego. Rozpoczęcie w piątek 3 listopada o godz. 18.00. Formularz zgłoszeniowy na stronie: seminariumpelplin.pl

11.Pary, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński w tym lub przyszłym roku zapraszamy na "Weekend dla narzeczonych" w Cekcynie w dniach 17-19 listopada 2023. Udział w tym programie jest koniecznym elementem przygotowania do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Szczegóły i zapisy na stronie dobry-poczatek.pl.

12.Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma” oraz „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych. W  biurze parafialnym można nabywać kalendarze na rok 2024 .

13.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze składam  serdeczne życzenia: zdrowia oraz wiele łask Bożych . „Szczęść Boże”

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie:
za Kościół, aby przyjął słuchanie i dialog jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się prowadzić Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.

2. W dzisiejszą niedzielę w parafiach należących do województwa kujawsko-pomorskiego obchodzimy Uroczystość św. Jana Pawła II,  która  na mocy dekretu   Stolicy Apostolskiej jest głównym patronem Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Dzisiaj przypada też 22 dzień miesiąca, w  którym modlimy się za przyczyną św. Rity w najtrudniejszych po ludzku sprawach. Zapraszam z  różą św.  i świecami na procesję światła  o godz. 18.00.

3.Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. !8.00 . Dla dzieci w środę i poniedziałek o godz. 18.00 oraz dla młodzieży do Bierzmowania w poniedziałek,  wtorek i piątek o godz. 18.00. Róże  Różańcowe zapraszam : w  poniedziałki  Różę  Miłosierdzia św. Faustyny,  we wtorki  Różę  Fatimską  oraz  w  piątki  Różę  św. Rity.

4.Młodzież, która w tym roku rozpocznie przygotowanie do sakramentu bierzmowania zapraszam na Mszę św. o godz. 18:00 w pierwszą sobotę miesiąca, a po niej na spotkanie ,  natomiast młodzież 2 roku przygotowania do Bierzmowania zapraszam w ostatnią sobotę miesiąca na Mszę św. o godz. 18:00, a po niej na spotkanie.

5.Dzisiaj  Światowy Dzień Misyjny. Pamiętajmy w swoich modlitwach o misjonarzach, którzy głoszą orędzie Dobrej Nowiny w odległych krajach. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę, przeznaczoną na misje katolickie.

6.Dzisiaj odbywa się liczenie parafian przychodzących do kościoła i przystępujących do Komunii Świętej.

7.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  o godz. 18.00   oraz  od godz. 20.15 do  21.00  na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu

8.W przyszłą niedzielę zaraz po Mszy św.  zapraszamy na krótkie spotkanie z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do Pierwszej Komunii św.

9.W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy XXII   Dzień Papieski. W tym dniu nasza schola  „Vox  cordis” wystąpiła z koncertem ku czci św. Jana PawłaII ,  za któryy składany serdeczne Bóg zapłać.  Odbyła się w tym dniu również zbiórka ofiar na Fundację Nowego Tysiąclecia,  na którą zebraliśmy 1092,  60  zł .  Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

10.Pary, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński w tym lub przyszłym roku zapraszamy na "Weekend dla narzeczonych" w Cekcynie w dniach 17-19 listopada 2023. Udział w tym programie jest koniecznym elementem przygotowania do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Szczegóły i zapisy na stronie dobry-poczatek.pl.

11.Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza młodzież męską do udziału w dniach skupienia, które poprowadzi ks. Szymon Chamier Cieminski w dniach 3 – 5 listopada. Ta forma skupienia ma być pomocą dla uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów w rozeznaniu drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Uczestnicy są proszeni o zabranie z sobą Pisma Świętego. Rozpoczęcie w piątek 3 listopada o godz. 18.00. Formularz zgłoszeniowy na stronie: seminariumpelplin.pl

12.We  najbliższy wtorek  i  czwartek  z myśla  o  uczestnikach Domu Dziennego Pobyt Msza święta zostanie odprawiona rano  o godz. 9.15.

13.Pod chórem w dużym kościele oraz przy chrzcielnicy w małym kościele są wyłożone kartki na Mszę św. zbiorową i tzw. wypominki jednorazowe. Bardzo proszę o czytelne wypełnianie kartek. Wypełnione kartki wraz z ofiarą proszę złożyć do skrzyneczki przy chrzcielnicy w małym kościele, a w dużym kościele do koszyka przy ambonie na ławce. Mszy św. zbiorową, zostanie  odprawimy 2 listopada  o godz. 17.00 oraz karteczki z tzw. wypominkami jednorazowymi będą  odczytywane po każdej Mszy św. przez cały tydzień od 2 listopada. Zdrowaśki roczne można składać i odnawiać  biurze parafialnym od wtorku do piątku zawsze po Mszy św.

14.Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze składam serdeczne  życzenia Bożego błogosławieństwa.

15.Zachęcam do lektury nowego numeru „Pielgrzyma”  i  „W rodzinie”. W biurze parafialnym można nabyć kalendarze na rok 2024.

 

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Więcej artykułów…