1.Parafia nasza obchodzi dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej. Dziękuję przede wszystkim  ks. Zbigniewowi Kostewiczowi za przewodniczenie w sumie odpustowej i wygłoszone słowo Boże. Dziękuję za piękny śpiew naszej scholi parafialnej „Vox cordis”pod przewodnictwem p. Marzeny Mathia. Dziękuję służbie liturgicznej ołtarza oraz niosącym sztandary kościelne. Dziękuję zaproszonym gościom z Czerska Rycerzom św. Kolumba za danie świadectwo przynależności do Rycerstwa św. Kolumba. Dziękuję wszystkim przebywających na wakacjach obecnych na Mszy św., a nade wszystko naszym parafianom.

2.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.

3.W czwartek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. W tym dniu, jak zawsze z racji Domu Dziennego Pobytu, msza św. jest odprawiana w dużym kościele rano o godz. 9.30, na którą serdecznie wszystkich zapraszam.

4.Również za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, zapraszam do modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na zakup witraży.

5.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

· 8 VII - Święty Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania ,

· 12 VIIŚwięty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich .

6.Każdego 13 dnia miesiąca - od maja gromadzimy się na nabożeństwie fatimskim. W najbliższą sobotę, tj. 13 lipca zapraszam na nabożeństwo Fatimskie z procesją światła po Mszy świętej o godz. 18.00.

7.Za tydzień w niedzielę 14 lipca parafia Bożego Ciała będzie obchodzić odpust ku czci Matki Bożej z Góry Karmel – Szkaplerznej. Po każdej Mszy św. można przyjąć szkaplerz.

8.Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.

9.Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na Nowy Rok Akademicki. Zachęcamy młodych mężczyzn oraz tegorocznych maturzystów do podjęcia decyzji o wstąpieniu do Seminarium. Wspierajmy modlitwą o wytrwałość w powołaniu. Szczegóły na plakacie w gablotce.

10.Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim zaś wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

 1. Parafia nasza obchodzi dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej. Dziękuję przede wszystkim  ks. Zbigniewowi Kostewiczowi za przewodniczenie w sumie odpustowej i wygłoszone słowo Boże. Dziękuję za piękny śpiew naszej scholi parafialnej „Vox cordis”pod przewodnictwem p. Marzeny Mathia. Dziękuję służbie liturgicznej ołtarza oraz niosącym sztandary kościelne. Dziękuję zaproszonym gościom z Czerska Rycerzom św. Kolumba za danie świadectwo przynależności do Rycerstwa św. Kolumba. Dziękuję wszystkim przebywających na wakacjach obecnych na Mszy św., a nade wszystko naszym parafianom.

 1. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.

 1. W czwartek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. W tym dniu, jak zawsze z racji Domu Dziennego Pobytu, msza św. jest odprawiana w dużym kościele rano o godz. 9.30, na którą serdecznie wszystkich zapraszam.

 1. Również za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, zapraszam do modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na zakup witraży.

 1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

· 8 VII - Święty Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania ,

· 12 VIIŚwięty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich .

 1. Każdego 13 dnia miesiąca - od maja gromadzimy się na nabożeństwie fatimskim. W najbliższą sobotę, tj. 13 lipca zapraszam na nabożeństwo Fatimskie z procesją światła po Mszy świętej o godz. 18.00.

 1. Za tydzień w niedzielę 14 lipca parafia Bożego Ciała będzie obchodzić odpust ku czci Matki Bożej z Góry Karmel – Szkaplerznej. Po każdej Mszy św. można przyjąć szkaplerz.

 1. Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na Nowy Rok Akademicki. Zachęcamy młodych mężczyzn oraz tegorocznych maturzystów do podjęcia decyzji o wstąpieniu do Seminarium. Wspierajmy modlitwą o wytrwałość w powołaniu. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 1. Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

 1. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim zaś wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”

1.Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia.

2.Za tydzień,  w najbliższą niedzielę 7 lipca,   parafia nasza obchodzić będzie doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Msza święta odpustowa  będzie odprawiona o godz.  11.3o,  której będzie przewodniczył ks. Zbigniew Kostewicz.  (Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 10.00, natomiast dla tych co nie mogą być na Mszy odpustowej będzie Msza św. o godz. 8.00 ). .Zapraszam  bardzo dzieci do sypania kwiatków  oraz dzieci przyjęte do I Komunii św. w tym i w zeszłym roku w strojach komunijnych, naszą scholę parafialną, ministrantów oraz panie i panów do niesienia chorągwi i baldachimu. Zapraszam również wszystkich przebywających na wakacjach, a nade wszystko wszystkich parafian.

Na Mszy św.   Rycerze św. Kolumba  naszych starszych braci z Czerska przedstawią świadectwo przynależności do Rycerstwa św. Kolumba. również z Rycerstwa św. Kolumba.

3.W środę w liturgii wspomnienie św. Tomasza Apostoła.

4.Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek miesiąca od Koronki o godz. 15.00 do Mszy św. o godz. 18.00 (podczas adoracji  z racji odpustu parafialnego okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30 ).

5.W tym tygodniu przypadają dzni Eucharystyczne :

§ w pierwszy czwartek Msza św. o powołania kapłańskie , misyjne i zakonne oraz  za nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie..

§ w pierwszy piątek miesiąca zapraszam na adoracja Najświeższego Sakramentu od Koronki Miłosierdzia Bożego  o godz. 15.00   do Mszy św. o godz.. 18.

§ Chorych odwiedzę w piątek od godz. 10.00 do ok. 14 tej.

§ w pierwszą sobotę zapraszam o godz. 15.00   na kolejną akcję Promieni Miłosierdzia, tym razem  spotykamy się na   ulicy Sępoleńskiej przy krzyżu.

6.Za tydzień w niedzielę 14 lipca parafia Bożego Ciała będzie obchodzić odpust ku czci Matki Bożej z Góry Karmel – Szkaplerznej. Po każdej Mszy św. można przyjąć szkaplerz.

7.Parafia Bożego Ciała organizuje spływ kajakowy śladami Jana Pawła II po Brdzie w dniach 6 – 7 lipca br. Można wziąć udział tylko w jednym dniu. Więcej informacji na stronie internetowej i w gablocie.

8.Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.

9.W przyszłym tygodniu w I niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka na kwiaty do naszego Kościoła. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

10.Od tego miesiąca w czwartki będzie zawsze Msza św. rano o godz. 9.30 do goszczących w naszym Domu Dziennego Pobytu

11.Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim zaś wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże".

proboszcz parafii - ks. Wiesław Herold

 1. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia.

2. Za tydzień,  w najbliższą niedzielę,  parafia nasza obchodzić będzie doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Msza święta odpustowa  będzie odprawiona o godz.  11.3o,  której będzie przewodniczył ks. Zbigniew Kostewicz.  (Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 10.00, natomiast dla tych co nie mogą być na Mszy odpustowej będzie Msza św. o godz. 8.00 ). .Zapraszam  bardzo dzieci do sypania kwiatków  oraz dzieci przyjęte do I Komunii św. w tym i w zeszłym roku w strojach komunijnych, naszą scholę parafialną, ministrantów oraz panie i panów do niesienia chorągwi i baldachimu. Zapraszam również wszystkich przebywających na wakacjach, a nade wszystko wszystkich parafian.

3. Na Mszy św. będzie uroczyste nominacja na Rycerzy św. Kolumba w towarzystwie naszych starszych braci z Chojnic również z Rycerstwa św. Kolumba.

 1. W środę w liturgii wspomnienie św. Tomasza Apostoła.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek miesiąca od Koronki o godz. 15.00 do Mszy św. o godz. 18.00 (podczas adoracji  z racji odpustu parafialnego okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30 ).
 3. W tym tygodniu przypadają dzni Eucharystyczne :

§ w pierwszy czwartek Msza św. o powołania kapłańskie , misyjne i zakonne oraz  za nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie..

§ w pierwszy piątek miesiąca zapraszam na adoracja Najświeższego Sakramentu od Koronki Miłosierdzia Bożego  o godz. 15.00   do Mszy św. o godz.. 18.

§ Chorych odwiedzę w piątek od godz. 10.00 do ok. 14 tej.

§ w pierwszą sobotę zapraszam o godz. 15.00   na kolejną akcję Promieni Miłosierdzia, tym razem  spotykamy się na   ulicy Sępoleńskiej przy krzyżu.

 1. Za tydzień w niedzielę 14 lipca parafia Bożego Ciała będzie obchodzić odpust ku czci Matki Bożej z Góry Karmel – Szkaplerznej. Po każdej Mszy św. można przyjąć szkaplerz.
 2. Parafia Bożego Ciała organizuje spływ kajakowy śladami Jana Pawła II po Brdzie w dniach 6 – 7 lipca br. Można wziąć udział tylko w jednym dniu. Więcej informacji na stronie internetowej i w gablocie.
 3. Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.
 4. W przyszłym tygodniu w I niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka na kwiaty do naszego Kościoła. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.
 5. Od tego miesiąca w czwartki będzie zawsze Msza św. rano o godz. 9.30 do goszczących w naszym Domu Dziennego Pobytu
 6. Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.
 7. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim zaś wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść B

1.W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

2.Rozpocząl  się czas wakacji dla dzieci i młodzieży. Pamiętajmy w czasie wakacji o obowiązku chrześcijańskiego życia, zwłaszcza niedzielnej Mszy świętej.

3.W poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

4.W czwartek, 27 czerwca w całej diecezji obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy – patronki diecezji.

5.W związku z ustanowieniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy główną patronką naszej diecezji, Ksiądz Biskup zachęca w dniu uroczystości, 27 czerwca (czwartek) do nawiedzenia kościołów diecezji pelplińskiej, w których obchodzony jest tego dnia odpust. Dla naszego dekanatu tym miejscem jest Żalno. Uroczysta Msza święta w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Żalnie będzie sprawowana o godz. 20.00. Zachęcamy wszystkich wiernych dekanatu tucholskiego do udziału. Można podjechać własnym środkiem transportu lub autokarem, który wyruszy o 19.30 sprzed kościoła Bożego Ciała w Tucholi. Zapisy na wyjazd autokarem w biurze parafii Bożego Ciała. Tel. 52 336 38 21,      E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Można też udać się z pielgrzymką pieszą naszego rejonu, która wyruszy o 16.30 z parafii w Nowej Cerkwi.

6.W piątek wspominamy Św. Ireneusza biskupa i męczennika

7.W sobotę uroczystość  Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu  kolekta na Stolicę Apostolską – świętopietrze.

8.Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środy po Mszy św. od godz. 18.45  do  godz. 19.30  (możliwość skorzystania sakramentu Pokuty i pojednania).

9.W parafii trwa peregrynacja  Ikony MB Nieustającej Pomocy .  Dziękuję  za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.

10.Festiwal w tym roku odbędzie się wyjątkowo w nowym terminie,  który jest bliższy zakończeniu roku szkolnego,  a zarazem wskazanym z racji  rozjazdu na wakacje. Będzie ostatni tydzień czerwca,  który w tym roku przypada w ostatnią sobotę i niedzielę czerwca  br. tj. w dniach  29  -  30  czerwca 2024 r. (sobota - TOK Tuchola oraz  niedziela -  amfiteatr leśny w  Tucholi - Rudzkim Moście).

11.Parafia Bożego Ciała Organizuje spływ kajakowy śladami Jana Pawła II po Brdzie w dniach 6 – 7 lipca br. Można wziąć udział tylko w jednym dniu. Więcej informacji na stronie internetowej i w gablocie.

12.Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na Nowy Rok Akademicki. Zachęcamy młodych mężczyzn oraz tegorocznych maturzystów do podjęcia decyzji o wstąpieniu do Seminarium. Wspierajmy modlitwą o wytrwałość w powołaniu. Szczegóły na plakacie w gablotce.

13.Przewodnik Grupy Chojnickiej zaprasza na spotkanie Pielgrzymkowe 30 czerwca, o godz. 15.00 w kościele gimnazjalnym w Chojnicach. Piesza Pielgrzymka wyrusza 31 lipca z Bazyliki w Chojnicach.

14.Zachęcam do lektury dwumiesięcznika „Pielgrzyma” i „W rodzinie”.

15.Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o godz. 18.00 w łączności z wieczorną Eucharystią. Wyjątkowo w poniedziałek i wtorek zapraszam na nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00, a w czwartek o godz. 9.30 ze Msza św. w dużym kościele z myślą o uczestnikach naszego Domu Dziennego Pobytu.

2.W tym tygodniu dobiega końca rok szkolny i zaczynają się wakacje. Dzieciom, młodzieży i wszystkim dorosłym życzymy dobrego odpoczynku. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszam w niedzielę 23 czerwca o godzinie 11.30; Zaproszenie kieruję nie tylko do dzieci i młodzieży, ale również do nauczycieli i rodziców. Zakończmy z czystym sercem mijający rok i wejdźmy z radością w czas odpoczynku i wakacji.

3.W sobotę 22 czerwca zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity w połączeniu ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.

4.Podobnie jak było to przy Dniu Matki, również z okazji Dnia Ojca chcemy wspólnie pomodlić się w intencji wszystkich Ojców naszej parafii. Zatem zapraszamy tatusiów, w przyszłą niedzielę, 23 czerwca, na Mszę świętą o godzinie 11.30.

5.Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.

6.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.  w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

7.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

poniedziałek, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, który posługiwał najuboższym i spychanym na margines życia .

piątek, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga, który okazał gorliwość w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych

8.W poprzednią niedzielę kolekta na cele inwestycyjne łącznie z przelewami bankowymi wyniosła 3087 zł i 6 euro. Wkrótce zostaną zainstalowane nowe witraże w głównej nawie. „Bóg Zapłać” za ofiary składane na tacę lub na konto parafialne oraz rodzinne w ostatnim tygodniu miesiąca.

9.Zachęcam do lektury dwumiesięcznika „Pielgrzyma” i „W rodzinie”.

10.Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składam najlepsze życzenia.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o godz. 18.00 w łączności z wieczorną Eucharystią. Wyjątkowo w poniedziałek i wtorek zapraszam na nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00, a w czwartek o godz. 9.30 ze Msza św. w dużym kościele z myślą o uczestnikach naszego Domu Dziennego Pobytu.

2. W tym tygodniu dobiega końca rok szkolny i zaczynają się wakacje. Dzieciom, młodzieży i wszystkim dorosłym życzymy dobrego odpoczynku. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszam w niedzielę 23 czerwca o godzinie 11.30; Zaproszenie kieruję nie tylko do dzieci i młodzieży, ale również do nauczycieli i rodziców. Zakończmy z czystym sercem mijający rok i wejdźmy z radością w czas odpoczynku i wakacji.

3. W sobotę 22 czerwca zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity w połączeniu ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.

4. Podobnie jak było to przy Dniu Matki, również z okazji Dnia Ojca chcemy wspólnie pomodlić się w intencji wszystkich Ojców naszej parafii. Zatem zapraszamy tatusiów, w przyszłą niedzielę, 23 czerwca, na Mszę świętą o godzinie 11.30.

5. Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.

6. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.  w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

7. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

poniedziałek, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, który posługiwał najuboższym i spychanym na margines życia .

piątek, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga, który okazał gorliwość w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych

8. W poprzednią niedzielę kolekta na cele inwestycyjne łącznie z przelewami bankowymi wyniosła 3087 zł i 6 euro. Wkrótce zostaną zainstalowane nowe witraże w głównej nawie. „Bóg Zapłać” za ofiary składane na tacę lub na konto parafialne oraz rodzinne w ostatnim tygodniu miesiąca.

9. Zachęcam do lektury dwumiesięcznika „Pielgrzyma” i „W rodzinie”.

10. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składam najlepsze życzenia.

 1. W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
  aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.
 3. W dzisiejszą  2  niedzielę miesiąca zapraszam do modlitwy w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz  w intencji wszystkich ofiarodawców darczyńców.  Dzisiejsza kolekta  inwestycyjna przeznaczona jest na zakup witraży.  Polecajmy ten cel modlitwom i ofiarności na miarę możliwości każdej rodziny.
 4. W dzisiejszą  niedzielę odbywa się  zbiórka na Świątynię Opatrzności. Bóg zapłać za składane ofiary.
 5. Duszpasterstwo Rodzin wraz z Wydziałem Duszpasterskim zapraszają w niedzielę, 16 czerwca do Pelplina wszystkie rodziny, grupy formacyjne związane z duszpasterstwem rodzin   na „Przystań dla rodzin” ,  które rozpocznie się uroczystą Mszą świętą w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny o godz. 13.30. Następnie na terenie Dawnego Opactwa Cysterskiego będzie można wysłuchać świadectw i konferencji oraz uczestniczyć w pikniku rodzinnym, którego zwieńczeniem będzie koncert zespołu Siewcy Lednicy.
 6. W poniedziałek (17 czerwca) w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodzieży XII edycja „Przystań! Warsztaty dla duszy”. Msza św. o godz. 12.30 pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.
  Program spotkania młodzieży diecezji pelplińskiej na kolejnej przystani wywieszony jest w gablocie.
 7. Diecezjalne Studium Organistowskie ogłasza nabór na rok 2024/2025. Rekrutacja kandydatów odbędzie się w dwóch terminach: 22 czerwca o godz. 11.30 i 31 sierpnia o godz. 10.00 w Kociewskim Centrum Kultury w Pelplinie (aleja Cystersów 4).
 8. Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.
 9. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.  w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 10. W czwartek 13 czerwca zapraszam na Różaniec Fatimski i procesję światła z feretronem Matki Bożej Fatimskiej po Mszy św. o godz. 18.00. Proszę panów do feretronu i przyniesienie świec.
 11. Dziękuję serdecznie za zbiórkę  w minioną 1 niedzielę miesiąca na kwiaty  -   491, 05 zl.
 12. Zachęcam do lektury nowego numeru  Pielgrzyma  oraz  W rodzinie.
 13. Wszystkim,  którzy  obchodzą  w  tym  tygodniu urodziny,  imieniny, oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia.
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii
 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Najświętszej,  a zarazem Uroczystość  I  Komunii Świętej.
 2. O godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Nabożeństwo misyjne połączone z nabożeństwem majowym z udziałem dzieci przyjętych do I Komunii Świętej oraz ich rodzin o godz. 16.00 w dużym kościele. W ciągu tygodnia – zwanym białym tygodniem -  dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00 w naszym kościółku. Do udziału w nabożeństwach zapraszam rodziców dzieci przyjętych do I Komunii Świętej i ich rodziny. Wyjątkowo w Boże Ciało zapraszam wszystkie dzieci na procesję podczas Mszy św. o godz. 10,oo.
 3. Pielgrzymka rowerowa do sanktuarium Maryjnego w Bysławiu dzieci komunijnych oraz  wszystkich,  którzy pragną wziąć w niej udził  zapraszam wyjątkowo tydzień późnie, tj. w niedzielę  2 czerwca. Wyjazd sprzed kościoła w Rudzkim Moście o godz. 15,oo.
 4. W czwartek, 30 maja, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w niedzieleMsze św. w naszym kościele będą o godz. 8,oo  oraz  uroczysta suma parafialna o godz.  10,oo .(Nie będzie zatem  Mszy św. dla dzieci o godz. 11, 30). W uroczystej procesji eucharystycznej przejdziemy ulicami naszego osiedla (proszę o przyozdobienie naszych posesji w przymioty religijne). Niech Chrystus ukryty pod postacią chleba w białej hostii błogosławi naszej Ojczyźnie i darzy ją pokojem. Udział w tej procesji niech będzie dla nas publicznym wyznaniem wiary. Procesja przejdzie następującą trasą: rozpocznie się wyjściem z kościoła do ul. J. Pruszcza (posesja pp. Klaisa i Jeneralskich) i  dalej  do  Al. 700 lecia (posesja p. Lorbieckich),  gdzie  będzie  druga stacja. Następnie  przejście do ul. Sambora,  którą przejdziemy do  trzeciej stacji  przy posesji p. Kozik. Ostatni odcinek procesji to przejście ul. Żwirową  do ul. Jana Pawła II,  gdzie będzie  czwarta stacja procesji Bożego Ciała przy posesji p. Berendt, od której  wrócimy  do Kościoła, gdzie odśpiewamy  Te  Deum  (Ciebie  Boga  wysławiamy). W kościele  nastąpi  zakończenie  z  błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 5. Przez oktawę Bożego Ciała (od 31 maja do 7 czerwca) Msze św. wieczorne w kościele  o godz. 18.00 w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 6. Dziewczynki do sypania kwiatów na Boże Ciało zapraszamy w środę o godz. 17.00 na plac przed kościołem .
 7. Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna zaprasza wszystkich kapłanów z diecezji pelplińskiej wraz z delegacjami z parafii na obchody jubileuszu 25-lecia wizyty św. Jana Pawła II w Pelplinie, które odbędą się 6 czerwca 2024 roku. Rozpoczęcie na Górze Jana Pawła II o godz. 10.00
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środy po Mszy św. i nowennie od 18.45 do 19.30 ( możliwość skorzystania sakramentu Pokuty i pojednania od 19.00 ).
 9. W parafii trwa peregrynację MB Nieustającej Pomocy niech to będzie czas wypraszania potrzebnych łask dla wspólnoty parafialnej i dla naszych rodzin.
 10. PIERWSZA Ikona Matki Bożej odwiedza rodziny przy ulicy al. 700 leci. DRUGA Ikona Matki Bożej rozpoczęła odwiedziny rodzin po drugiej stronie od ul. Sokolniczej i odwiedza obecnie rodziny przy ul. Borowiackiej i dalej do ul. Orlej, ul. Jastrzębiej i ul. Strzeleckiej (górna część za poprzednimi ulicami . Proszę dzisiaj o odbiór Ikony na  al. 700 lecia.
 11. W sobotę, 1 czerwca o godz. 15:00 zapraszam na kolejną odsłonę Promieni Miłosierdzia przy Urzędzie Miejskim, gdzie modlić się będziemy w intencji dzieci.
 12. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w piątek, 31 maja 2024 r.
 13. Przy naszej parafii Opatrzności Bożej w Tucholi – Rudzkim Moście wznawiamy działalność Dziennego Dom Pomocy dla mieszkańców  Miasta i Gminy Tuchola.
 14. Zgłoszenia do uczestnictwa w Dziennym Domu Pomocy oraz wypełnione  i podpisane formularze można składać w dni powszednie tj. wtorek, środa i czwartek  w godz. 10:00 – 12:00 oraz 19:00 – 20:00 do końca maja br. (w biurze zakrystii nowego kościoła, ul. Jana Pawła II  nr 1).
 15. U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „W  rodzinie” i inne czasopisma misyjne.
 16. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - Szczęść Boże.
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii
 1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie:
  aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.
 2. Miesiąc maj poświęcony jest  Matce Bożej, Nabożeństwo majowe codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,00. Serdecznie zapraszam.
 3. Nabożeństwo majowe dla dzieci do I Komunii św. z rodzicami we wtorki,  środy i czwartki o godz. 18.oo. W czwartek najbliższy spotkanie obowiązkowe z rodzicem o godz. 15.30.
 4. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończymy w kościele okres wielkanocny i zaczynamy okres zwykły.  Za uroczysty w kościele lub kaplicy śpiew lub modlitwę słowami hymnu  „ O Stworzycielu Duchu, przyjdź …” można uzyskać odpust zupełny.
 5. W najbliższą niedzielę 26 maja w Uroczystość Trójcy Świętej,  a zarazem w Dzień Matki będą przyjęte do Uroczystej I Komunii Św. o godz. 10.00 dzieci  naszej parafii. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 11.30.
 6. W dzień Komunii św. zapraszam na  nabożeństwo Misyjne o godz. 16.00 dzieci Komunijne z rodzinami i gośćmi oraz zapraszam też wszystkie Mamy z racji ich święta w intencji których będziemy modlili się na nabożeństwie majowym
 7. W Parafii trwa peregrynację MB Nieustającej Pomocy niech to będzie czas wypraszania potrzebnych łask dla wspólnoty parafialnej i dla naszych rodzin.
 8. PIERWSZA Ikona Matki Bożej odwiedza rodziny przy ulicy al. 700 leci. DRUGA Ikona Matki Bożej rozpoczęła odwiedziny rodzin po drugiej stronie od ul. Sokolniczej i odwiedza obecnie rodziny przy ul. Borowiackiej i dalej do ul. Orlej, ul. Jastrzębiej i ul. Strzeleckiej (górna część za poprzednimi ulicami . Proszę dzisiaj o odbiór Ikony na  al. 700 lecia.
 9. Zbliżmy się do uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało),  która  w tym roku przypada 30 maja. Trasa procesji będzie podobnie jak w zeszłym roku.
 10. Wierzę, że w tym roku rodziny też pięknie przygotują ołtarze i ufam, że sąsiedzi pomogą. Już dzisiaj bardzo dziękuję za przygotowanie Ołtarzy.
 11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środy  od 18:4500 do 19:30 i możliwość skorzystania sakramentu Pokuty i pojednania od 19.00.
 12. Wszystkie dziewczynki,  które są chętne  do sypania kwiatków na procesji Bożego Ciała i przez oktawę zapraszam na próbę 22 maja (środa) o godz. 17.00.
 13. W dzisiejszą niedzielę dziękuję za modlitwę w intencji  szczęśliwego wykończenia kościoła oraz w intencji wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Serdeczne Bóg zapłać za kolektę inwestycyjną 3878 zl ,  która jest przeznaczona na zakup witraży
 14. Dzisiejsza  kolekta jest przeznaczona na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
 15. Zapraszam do Włoch samolotem na pielgrzymkę WSPOMNIENIE: ŚW. JAN PAWŁ II   I   ŚW. FRANCISZEK Watykan > Rzym > Asyż  > Zatybrze w TERMINIE  od  01.09.2024  –  07.09.2024. Cena promocyjna od osoby: 4300 zł./os.Zgłoszenia na pielgrzymkę przyjmowane są w biurze parafii lub u  organizatora  wyjazdu: Biuro Fides Tour,  nr Tel. 571 322 438;  517 460 748, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 16. Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.
 17. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
ks, Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

Więcej artykułów…