1.Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres wielkanocny. Od jutra, w liturgii wracamy do tak zwanego okresu zwykłego, który potrwa do Adwentu. Przypominamy w związku z tym, że w przyszłą niedzielę – Niedzielę Trójcy Świętej – kończy się czas wielkanocnej Komunii świętej.
2.W uroczystość Pięćdziesiątnicy spotykamy w Ewangelii dwie spośród pięciu obietnic Ducha Świętego, jakie Jezus złożył w ostatni wieczór swego ziemskiego życia w czasie mów wygłoszonych w Wieczerniku. Jednym z określeń Ducha jest „Duch Prawdy” powtórzone w dzisiejszym urywku dwukrotnie i wyjaśnione w następujący sposób: „On doprowadzi was do całej prawdy”. W języku Starego Testamentu „prawda” oznacza ona wierność, miłość Boga, Jego przymierze, Jego zbawienie. W takim znaczeniu powinniśmy rozumieć funkcję Ducha Świętego jako „Ducha Prawdy”. „Prawdą” Jezusa jest Jego słowo, Jego Ewangelia, Jego dzieło zbawienia, Jego osoba. Rola Ducha Świętego w Kościele polega zatem na wyjaśnieniu w pełni objawienia Jezusa i uczynieniu go skutecznym. Chrystus bowiem mówi: „Z mojego weźmie i wam objawi”.
3.Jutro, w poniedziałek, 28 maja, w drugi dzień święta Zesłania Ducha Świętego, obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Wszystkich zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św., aby wspólnie dziękować za Boże błogosławieństwo i otrzymane łaski przez naszą Parafię, a także by prosić Matkę Kościoła o wstawiennictwo, pomoc i wsparcie dla wszystkich, którzy tego potrzebują.
4.W związku z rozpoczynającym się w piątek miesiącem czerwcem, w naszym kościele odprawiać będziemy tradycyjne nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa  o godz. 18.00.
5.W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne:
• w pierwszy piątek miesiąca, 1 czerwca, na  Mszy św. o godz. 18.00  wynagradzać będziemy Boskiemu Sercu za grzechy nasze i całego świata.
• w pierwszą sobotę miesiąca, 2 czerwca, na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy do Niepokalanego Serca  Maryi Panny w intencji wszystkich rodzin naszej parafii. W tym dnia  odwiedzę  też chorych w godzinach między 10,oo. a  14,oo.
6.W czwartek, 31 maja, odbędzie się wyprawa pieszo - rowerowa po hasłem "Na rowerze i na pieszo borowiackie szlaki cieszą". Start i zakończenie przy Amfiteatrze Leśnym w Rudzkim Moście. Uczestnicy wyprawy będą mogli zdobyć cenne nagrody, których fundatorem jest Burmistrz Tucholi.
7.W piątek będziemy obchodzić „Dzień Dziecka”. Z tej okazji wszystkim dzieciom życzymy samych radości w ich życiu.
8.W tym tygodniu wspominamy:
• w poniedziałek - Święto NMP, Matki Kościoła
• we wtorek - św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę
• w czwartek - Święto Nawiedzenia NMP
• w piątek - św. Justyna, męczennika
9.W przyszłą niedzielę  przypada  Uroczystość  Trójcy  Świętej,  którą  kończymy czas  spowiedzi   i  Komunii  świętej  Wielkanocnej. Zapewne są wśród nas i tacy, którzy jeszcze nie dopełnili swojego obowiązku chrześcijańskiego.  Karteczki do Spowiedzi Wielkanocnej można odbierać jeszcze w biurze parafialnym.
10.Uroczystość Trójcy Świętej,  to również Dzień Przyjęcia I Komunii Świętej dla dzieci w naszej parafii na Mszy św. o godz.  10,oo.  Z tej  racji nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz.  11, 3o.  
Dla tych co nie mogą wziąć udziału na Mszy św.o  godz.  10, oo  będzie  Msza św. o  godz.  8,oo. Po południu – o godz. 16,oo. - zapraszam Dzieci Komunijne oraz wszystkich ich gości na nabożeństwo misyjne połączone z koncertem piosenki religijnej i rozdaniem obrazków.

11.Z inicjatywy metropolity warszawskiego pierwsza niedziela czerwca jest obchodzona jako Dzień Dziękczynienia. Chcemy przez to uczyć się postawy wdzięczności dla Opatrzności Bożej za troskliwą opiekę nad nami. Przy tej okazji możemy wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.
12.Również w przyszłą niedzielę, 3 czerwca, ks. proboszcz parafii Bożego Ciała zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się o 15.00 na Placu Zamkowym a zakończy Festynem Rodzinnym nad Jeziorem Głęboczek. Jest to odpowiedź na apel Benedykta XVI, by łączyć się tego dnia z uczestnikami Światowego Spotkania Rodzin w Mediolanie i dać wyraz swojego poparcia dla wartości życia i rodziny. Można przynieść ze sobą transparenty promujące rodzinę i życie. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy całe rodziny: dzieci z rodzicami i dziadkami! Spotkajmy się razem i włączmy w ogólnoświatowy ruch obrony życia i rodziny!
13.Dziewczynki do sypania kwiatków w Boże Ciało zapraszam na próbę we wtorek o godz. 16, 3o  oraz  w środę i czwartek  o  godz. 15, 3o.
14.Zapraszam do nabywania i czytania prasy katolickiej,  którą można nabywać przy wyjściu z kościoła u ministrantów.
15.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii