1. W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
    aby sport był narzędziem pokoju, spotkania i dialogu między kulturami i narodami oraz promował takie wartości jak szacunek, solidarność i rozwój osobisty.
  2. W dzisiejszą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10. 00 odbędzie się przyjęcie dzieci do I Komunii Świętej. Od jutra, dzieci w ramach białego tygodnia, będą uczestniczyć we Mszy   świętej z nabożeństwem czerwcowym  o godz. 18.00. Dzisiaj zapraszam dzieci Komunijne z rodzicami i krewnymi na nabożeństwo misyjne o godz. 16.00,  które będzie połączone z majowym. Po nabożeństwie rozdanie pamiątkowych obrazków .Ofiary zbierane do koszyka w czasie nabożeństwa misyjnego są przeznaczone na utrzymanie misji przez misjonarzy z naszej diecezji.
  3. W  białym tygodniu modlić się będziemy w intencjach:

PONIEDZIAŁEK dzień wdzięczności Panu Bogu

WTOREK dzień wdzięczności rodzicom, rodzicom chrzestnym  i

opiekunom

ŚRODA dzień wdzięczności katechetom, wychowawcom - nauczycielom

CZWARTEK dzień wdzięczności kapłanom i dzień misyjny

PIĄTEK dzień czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

SOBOTA dzień oddania się w opiekę Matki Bożej

4.W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami  naszego osiedla wg stałej  trasy.  Proszę o udekorowanie okien naszych domów. Zachęcamy do udziału w procesji dzieci pierwszokomunijne i wszystkich parafian.

5. W czasie oktawy Bożego Ciała procesje wokół kościoła będą odbywały się w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

6. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała oraz  dziewczynki  przyjęte  do   I  Komunii św.  zapraszam na próbę w poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 .

7.Proszę  też o przynoszenie kwiatów w czasie oktawy do kosza pod chórem.

8.  W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.

W I piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O godz. 15.00 koronka,  a po  niej adoracja do Mszy wieczornej o godz. 18.

Chorych  odwiedzę w  I piątek w godz.  10.00  do  14.00

W I sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. I modlimy się w intencji  wszystkich rodzin w naszej parafii.

o godz. 15:00 zapraszam na kolejną odsłonę Promieni Miłosierdzia przy Szkole Podstawowej Nr. 2, w intencji wszystkich dzieci.

9.Ks. Biskup udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 5 czerwca.

10.  W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na kościół Opatrzności Bożej w Warszawie.

11.  Organizujemy w Tucholi wspólny wyjazd młodzieży tucholskiej na Spotkanie Lednickie! Wyjazd odbędzie się 6 czerwca sprzed dworca w Tucholi. Koszt wyjazdu to 130 zł. Zgody i wszelkie informacje można uzyskać w zakrystii lub u ks. Łukasza w Bożym Ciele.

12.  Organizujemy wyjazd do Pelplina na III Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów. Wyjazd odbędzie się 13 czerwca w sobotę z parkingu przy kościele. Koszt 60 zł. Zapisy w biurze parafialnym kościoła Bożego Ciała do 6 czerwca. Serdecznie zapraszam.

13.  Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei za wstawiennictwem Matki Bożej na czas majowych nabożeństw.

14.  Zapraszam  do lektury nowego numeru dwutygodnika  „Pielgrzyma” oraz innych czasopism,  które można nabyć u ministrantów.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii