- W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby sport był narzędziem pokoju, spotkania i dialogu między kulturami i narodami oraz promował takie wartości jak szacunek, solidarność i rozwój osobisty. - W dzisiejszą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10. 00 odbędzie się przyjęcie dzieci do I Komunii Świętej. Od jutra, dzieci w ramach białego tygodnia, będą uczestniczyć we Mszy świętej z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00. Dzisiaj zapraszam dzieci Komunijne z rodzicami i krewnymi na nabożeństwo misyjne o godz. 16.00, które będzie połączone z majowym. Po nabożeństwie rozdanie pamiątkowych obrazków .Ofiary zbierane do koszyka w czasie nabożeństwa misyjnego są przeznaczone na utrzymanie misji przez misjonarzy z naszej diecezji.
- W białym tygodniu modlić się będziemy w intencjach:
PONIEDZIAŁEK dzień wdzięczności Panu Bogu
WTOREK dzień wdzięczności rodzicom, rodzicom chrzestnym i
opiekunom
ŚRODA dzień wdzięczności katechetom, wychowawcom - nauczycielom
CZWARTEK dzień wdzięczności kapłanom i dzień misyjny
PIĄTEK dzień czci Najświętszego Serca Pana Jezusa
SOBOTA dzień oddania się w opiekę Matki Bożej
4.W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami naszego osiedla wg stałej trasy. Proszę o udekorowanie okien naszych domów. Zachęcamy do udziału w procesji dzieci pierwszokomunijne i wszystkich parafian.
5. W czasie oktawy Bożego Ciała procesje wokół kościoła będą odbywały się w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.
6. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała oraz dziewczynki przyjęte do I Komunii św. zapraszam na próbę w poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 .
7.Proszę też o przynoszenie kwiatów w czasie oktawy do kosza pod chórem.
8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.
W I piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O godz. 15.00 koronka, a po niej adoracja do Mszy wieczornej o godz. 18.
Chorych odwiedzę w I piątek w godz. 10.00 do 14.00
W I sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. I modlimy się w intencji wszystkich rodzin w naszej parafii.
o godz. 15:00 zapraszam na kolejną odsłonę Promieni Miłosierdzia przy Szkole Podstawowej Nr. 2, w intencji wszystkich dzieci.
9.Ks. Biskup udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 5 czerwca.
10. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na kościół Opatrzności Bożej w Warszawie.
11. Organizujemy w Tucholi wspólny wyjazd młodzieży tucholskiej na Spotkanie Lednickie! Wyjazd odbędzie się 6 czerwca sprzed dworca w Tucholi. Koszt wyjazdu to 130 zł. Zgody i wszelkie informacje można uzyskać w zakrystii lub u ks. Łukasza w Bożym Ciele.
12. Organizujemy wyjazd do Pelplina na III Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów. Wyjazd odbędzie się 13 czerwca w sobotę z parkingu przy kościele. Koszt 60 zł. Zapisy w biurze parafialnym kościoła Bożego Ciała do 6 czerwca. Serdecznie zapraszam.
13. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei za wstawiennictwem Matki Bożej na czas majowych nabożeństw.
14. Zapraszam do lektury nowego numeru dwutygodnika „Pielgrzyma” oraz innych czasopism, które można nabyć u ministrantów.
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii
| następna » |
|---|





