1. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek przeznaczona na rzecz misjonarzy polskich „Ad gentes”. Serdeczne „Bóg zapłać!” za złożoną ofiarę.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu dla dzieci , dorosłych i młodzieży o godz. 18.00. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00.
 4. Wzorem ubiegłych lat przystępujemy do ogólnopolskiej akcji Caritas „Jałmużna Wielkopostna”. Skarbonki możemy zabrać sprzed ołtarza lub spod chóru (nie tylko dotyczy to dzieci!). Akcję podsumujemy w Wielką Sobotę, kiedy przyjdziemy ze święconką i przy okazji przyniesiemy skarbonki.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środy od  godz. 20.15 do Apelu Maryjnego o godz. 21.00.  Podczas adoracji możliwość skorzystania sakramentu Pokuty i pojednania od 20.30.
 6. 1 marca przypada I piątek miesiąca poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu od koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00  do Mszy św. o godz. 17.00.
 7. Również w  1 piątek miesiąca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od goz. 10 do ok. 14.00
 8. Natomiast 2 marca przypada I sobota miesiąca, dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP. O godz. 15.00 Promieni Miłosierdzia w kościele Bożego Ciała. Modlić się będziemy za mężczyzn i chłopców, aby na wzór Św. Józefa byli odpowiedzialni, mężni i wierni.
 9. W przyszłą sobotę , po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla młodzieży przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z I roku przygotowań.
 10. Zachęcam do wzięcia udziału w Tucholskiej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej( 27km), która odbędzie się 22 marca 2024r. Rozpocznie się ona Mszą św. w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi o godz. 20:00. Zapisy są równoznaczne z zakupem pakietu, który jest dostępny w biurze parafialnym Bożego Ciała oraz w sklepie Hossanna w Tucholi  w cenie 25 zł.  Więcej informacji na stronie: ekstremalnatuchola.pl
 11. Za tydzień , w pierwsza niedziela miesiąca,   zbiórka do puszek na kwiaty do naszego kościoła i do Grobu Pańskiego za złożone ofiary składam Bóg zapłać.
 12. Zachęcamy do wspólnego wyjścia do kina „Sokół” w sobotę, 2 marca o godz. 16.00 na film „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć”. Koszt biletu 15 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 13. Pary, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński w tym lub przyszłym roku zapraszamy na "Weekend dla narzeczonych" w Cekcynie w dniach 19-21 kwietnia 2024. Udział w tym programie jest koniecznym elementem przygotowania do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Szczegóły i zapisy na stronie dobry-poczatek.pl.
 14. W bieżącym roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera 1,5 % podatku razem z Caritas Polska. Prosimy o przekazanie 1,5 % podatku dochodowego na rzecz Caritas Polska (która następnie przekaże naszej diecezji). Nr KRS: 0000198645. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych. Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, wspiera młodzież, niepełnosprawnych oraz osoby starsze i chorych. Okażmy serce tym, którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękuję.
 15. Przed kościołem można nabyć kolejny numer „Pielgrzyma” i „W rodzinie”.
 16. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.

 17. ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii