1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.
  2. Dziękuję za  dzisiejsza kolektę  na remont WSD w Pelplinie. Za Tydzień zbiórka do puszek na pomoc na rzecz polskich misjonarzy ,, Ad gentes”.
  3. Dziękuję za wspólną modlitwę w zeszłą niedzielę o szczęśliwe wykończenie naszego kościoła oraz za darczyńców i ofiarodawców. Kolekta  tej niedzieli  była na sumę 2978 zł i 25 Euro.
  4. Serdecznie dziękuję za dar nowego – pięknego zamykanego konfesjonału  - jednej z Rodzin bardzo udzielających się w życiu naszej parafii od jej powstania. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.
  5. Już w najbliższym czasie rozpoczniemy wstawianie witraży  w naszym kościele. Serdecznie zapraszam do włączenia się zakup witraży. Zostało jeszcze do zasponsorowania  6 okien witrażowych.
  6. W tym tygodniu zapraszam wyjątkowo na Msze św. wieczorne i nabożeństwa do dużego kościoła w środę,  czwartek , piątek i sobotę na godz. 18.00.
  7. W czwartek -  22  lutego - zapraszam po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 na nabożeństwo  ku czci św. Rity,  które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity i zakończymy błogosławieństwem Lourdzkim.
  8. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00  w małym kościele.
  9. Serdecznie zapraszam na  wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich  w każdy piątek Wielkiego Postu  o godz. 18.00 w dużym kościele.   Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

10.  Adoracja Najświętszego Sakramentu  w naszej parafii odbywa się w środy  od  godz.  20.15  do Apelu Maryjnego o godz. 21.00.  18:00 . Podczas adoracji możliwość skorzystania sakramentu Pokuty i pojednania .

11. Za tydzień w niedziele 25 lutego zapraszam obowiązkowo młodzież do  Bierzmowania (rocznik drugi)  na spotkania do kościoła św. Bartłomieja po Mszy św. o godz. 12.00 ,  tzn.  ok. 12.45.

12.  W bieżącym roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera 1,5% podatku razem z Caritas Polska. Prosimy o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz Caritas Polska (która następnie przekaże je naszej diecezji). Numer KRS 0000198645. Zebrane środki zostaną przekazane na zakup łóżek rehabilitacyjnych. Za każde wsparcie Caritas Polska serdecznie dziękuję.

13. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do pobrania skarbonek wielkopostnych i składania ofiary.

14. Rekolekcje wielkopostne dla naszej parafii Rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Posty i będą w dniach  od  17 do 20  marca.

15Po rekolekcjach wielkopostnych w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja ikony MB Nieustającej Pomocy ulicami od domu do domu od godz. 18.00 do 18.0 (rozpoczęcie i zakończenie Mszą św.) Taka peregrynacja odbywa się na terenie całej naszej diecezji pelplińskiej. Jest to równocześnie nasze osobiste przygotowanie się do obchodów Roku Jubileuszowego w całym Kościele Katolickim.

16.  Przed kościołem można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i „W rodzinie” .

17. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze  życzymy obfitości Bożych łask.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii