1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować.
  2. Dzisiaj, w 2 niedziela miesiąca,  dziękuję za wspólną modlitwę o szczęśliwe jej wykończenie oraz za wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Kolekta z tej niedzieli oraz kolędowa jest przeznaczona na wstawienie witraży  w dolnej kondygnacji kościoła
  1. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne „Bóg Zapłać”,
  2. W środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze.
  3. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmierci.
  4. Ofiary złożone przy Żłóbku są przeznaczone na misje katolickie.
  5. Trwają kolędowe spotkania rodzin naszej parafii. Dzisiaj zapraszam na wspólną kolędę w dużym kościele o godz. 16.00 oraz za tydzień również na godz. 16.00. Bóg zapłać za składane ofiary na zakup witraży podczas naszych spotkań kolędowych.
  6. Zapraszam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.
  7. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże".
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii