1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2023 roku kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.
 2. Z tej racji po południu o godz. 16.00 w łączności ze Mszą św. zapraszam na nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku.
 3. Przeżywamy piękny czas świąt Bożego Narodzenia. Zachęcam do podtrzymania tradycji śpiewu kolęd w naszych domach.
 4. W poniedziałek, 1 stycznia, zapraszam na uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. będą odprawiane, jak w niedzielę o godz. 10.00 i 11.30. Nie będzie rannej Mszy św. o godz. 8.00.
 5. We wtorek przypada wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, w łączności ze Mszą św. o godz. 17.00.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek , dzień poświęcony modlitwie w intencji nowych, licznych i świętych powołań do służby kapłańskiej i zakonnej.
 8. W I piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do NSPJ. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego w małym kościele, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św. o godz. 17.00.
 9. Chorych odwiedzę w I piątek od godz. 10.00 do ok. godz. 14 .
 10. W sobotę, 6 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym o godz. 8.00 ; 10.00 i 11.30. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy. O godz. 15:00 - Promienie Miłosierdzia przy szopce bożonarodzeniowej na ul. Pocztowej, obok starostwa.
 11. W przyszłą niedzielę 7 stycznia na Mszach świętych gościć będziemy ks proboszcza Jana Wójcika z Ukrainy, z Rozhatynia, z parafii pw. Św. Anny i Mikołaja. Po Mszy św. zebrane ofiary będą przekazane na zakup najpotrzebniejszych rzeczy w kraju trwającej wojny. Również , jak wcześniej zapowiadałem, będą zbierane końcówki świeczek na przetopienie.
 1. Kolędy, podobnie jak w zeszłym roku, będą zbiorowe w kościele przez 3 kolejne niedziele ( 7, 14 i 21 stycznia ) o godz. 16.00 w połączeniu ze Mszą św.
 1. W czasie tegorocznej zbiorowej kolędy zebrane ofiary kolędowe będą przeznaczone na wykonanie i wstawienie 10 dużych (4 częściowych ) witraży pierwszej kondygnacji po lewej i prawej stronie w kościele.
 2. Solenizantom dzisiejszego dnia i całego najbliższego tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej.
 3. Zapraszam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii