1. To już ostatnie godziny oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Dzisiaj w IV  Niedzielę  Adwentu  Msze św. jak każdą niedzielę  o godz. 8.00;  10.0   oraz dla dzieci szkolnych o godz. 11.30.
 2. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Choć nie jest to piątek i nie ma postu zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie z obowiązków, lecz z potrzeby serca i prastarej tradycji chrześcijańskiej. Jak zawsze rozpocznijmy od przeczytania Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa,  złóżmy sobie życzenia,  podzielmy się opłatkiem,  a po wieczerzy zobaczmy co jest pod choinką i zaśpiewajmy nasze piękne kolędy.
 3. O północy zapraszam na Pasterkę,  którą poprzedzimy przed godz. 24.00 ostatnim nabożeństwem adwentowym.
 4. W poniedziałek obchodzić będziemy  I  Święto Narodzenia Pańskiego. Rano nie będzie mszy św. o godz. 800 z racji Pasterki. Msze św. będą o godz.  10.00  oraz o godz. 11.30 (dzieci przywitają dzieciątko Jezus w żłóbku przynosząc swoje prezenty -  koperty uczynków Adwentowych). Ofiary złożone przy żłóbku przeznaczone są na misje katolickie. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze święte według porządku niedzielnego. W tym dnia zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie naszej diecezji i KUL. Ofiary złożone przy Żłóbku przeznaczone są na misje.
 5. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu” (nawet za pośrednictwem radia lub telewizji).
 6. Dzisiaj  po   Mszy św.  oraz w biurze parafialnym można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 10 zł  małe ,  Są też nowe kalendarze na rok 2024 w cenie 10 zł i 20 zł  oraz poświęcone  opłatki wigilijne.
 7. Po świętach Msze św.  ponownie w porządku zimowym o godz. 17.00.
 8. Kolęda  parafialna - nasze spotkanie rodzin z duszpasterzem odbędzie się  w naszej parafii po rozpoczęciu Nowego  Roku  2024.
 9. W sylwestra 31 grudnia zapraszam o godz. 16.00  na nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne na zakończenie starego roku z dziękczynnym  Ciebie  Boga wysławiamy. Za uroczysty  śpiew lub modlitwę słowami tegoż hymnu na podziękowanie Bogu za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego minionego roku można uzyskać odpust zupełny.
 10. W dniu  1 stycznia 2024 roku obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze jak w niedzielę   o   godz. 8. 00, 10.00 i 11.30.
 11. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym” i  „W rodzinie” na ławce przy ambonie, natomiast przy wyjściu z kościoła na stoliku pod chórem są wyłożone czasopisma katolickie, które można zabrać do domu do poczytania w wolnej chwili.
 12. Wszystkim parafianom i gościom, którzy przybyli do naszej świątyni  pragnę złożyć z głębi serca płynące życzenia.
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii