Serdecznie witam na  stronie internetowej naszej parafii Opatrzności Bożej. 

Parafia  znajduje się w odległości ok. 3 km od centrum  została utworzona  na terenie Tucholskiego Parku Krajoznawczego.

Osiedle Rudzki Most jest miejscem wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców Tucholi, a latem wypoczynku dla goszczących w stolicy Borów Tucholskich.  Wybudowana ścieżka rowerowa  wypełniona jest rowerzystami i spacerowiczami we wszystkich kategoriach wiekowych  rozpoczynając od niemowląt w wózeczkach, dzieciach i młodzieży na rowerach i łyżworolkach,  a kończąc na starszych z tradycyjnymi "kijkami "oraz  seniorami złotej jesieni wieku.

Parafia cieszy się pięknym Amfiteatrem Leśnym, na którym od wielu lat odbywają się Koncerty Galowe  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej Bory Tucholskie.

W tym roku odbędzie się  już XXVII  Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej, który ma on charakter otwarty i ma promować wartości chrześcijańskie poprzez rozwijanie i prezentację talentów muzycznych  i  wokalnych.  Mogą brać w nim udział dzieci oraz młodzież i dorośli bez względu na miejsce zamieszkania. Pragniemy promować twórczość artystyczną, podnosić kulturę muzyczną i umiejętności wokalne uczestników.

Przesłaniem Festiwalu jest integracja dzieci, młodzież oraz dorosłych z parafii, szkół, domów kultury czy placówek artystycznych. Uczestnikami mogą być soliści, zespoły wokalne czy schole.

Tegoroczny Festiwal  odbędzie się pod hasłem roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, który kończy się w niedzielę Chrystusa Króla, 26 listopada 2023 r. Tematem przewodnim tego roku jest refleksja nad Kościołem, jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca.

Osiedle nasze można nazwać osiedlem młodym nie tylko z racji średniej wieku jego mieszkańców,  ale również z racji nieustannie budujących się  domków jednorodzinnych  wraz z budującym się nowym kościołem Opatrzności Bożej.

Budowa nowego kościoła to jeden z wielkich celów naszej wspólnoty parafialnej,  który możliwy jest w swojej realizacji tylko i wyłącznie dzięki wstawiennictwu Opatrzności Bożej - wezwaniu  naszej parafii oraz wsparci ludzi dobrej woli i  ich otwartego serca.

Wpłaty - darowizny na budowę kościoła Opatrzności Bożej w Tucholi można wpłacać na koto w banku  BGŻ  S. A.   o / Tuchola   nr 14 2030 0045 1110 0000 0071 2900  tytułem: DAR NA CELE KULTU RELIGIJNEGO.

Od czasu pandemii parafia nasze prowadzi stałą transmisję internetową On line w ostrości 4k codziennie z małego lub dużego kościoła. Przez cały tydzień z małego kościoła nadawana jest transmisja na żywo Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 z kaplicy obrazu Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem z czytaniem Dzienniczka Duszy św. Faustyny.

W niedzielę i święta Msza św. na żywo jest transmitowana z dużego kościoła latem o godz. 18.00 oraz zimą o godz. 17.00 ( on line strona www.parafiarudzkimost.pl )

Dane kontaktowe:

www.parafiarudzkimost.pl

Parafia Rzymskokatolicka pw.  Opatrzności Bożejtransmisja

ul. Jana Pawła II  nr 1.

89-500 Tuchola

tel. +48 523348696

e-mail:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Konto Parafii w BGZ  o / Tuchola  Nr 14 2030 0045 1110 0000 0071 2900

Biuro parafialne:

W dni  powszednie od wtorku do piątku po Mszy świętej.

W niedzielę i święta biuro nieczynne.

W sprawach małżeńskich (spisanie protokołu przedmałżeńskiego) po wcześniejszym ustaleniu dnia i godziny.