1. We wtorek przypada 22 dzień miesiąca. W tym dniu zapraszam na nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż św. Rity po Mszy św.  o godz. 18.00
  2. W środę Msza św. z nowenną do M. N. Pomocy będzie wyjątkowo o godz. 18.00 również w małym kościele.
  3. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
  4. W sobotę, 26 sierpnia, nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. To nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej w naszym kościele ponowimy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
  5. Dziękuję serdecznie za modlitwę w minioną niedzielę w intencji budowy kościoła oraz kolektę  inwestycyjna, która  łącznie z przelewami bankowymi na ten cel wyniosła 4 260 zł, 20 GBP i  25 EUR. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.
  7. Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów oraz są wyłożone na ławce przy ołtarzu.