1.W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Kiedy Papież Franciszek w 2021 roku ustanawiał Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, miał na myśli nie tylko przypomnienie i docenienie ich niezastąpionej roli. Pamiętajmy zatem w tym czasie o wszystkich babciach, dziadkach, wdowach, wdowcach oraz imienniczkach i imiennikach Anny i Joachima.

2. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa dzisiaj po Mszach św.  są święcone  pojazdy (samochody, motocykle, rowery, wózki). Przy okazji poświęcenia jest prowadzona akcja MIVA Polska: „jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr”. Ofiary złożone podczas poświęcenia są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. Z racji św. św. Jakuba  we wtorek 25 lipca o godz. 17.00 w parafii św. Jakuba odbędzie odpust parafialny ku czci św. Jakuba .

4.Zapraszam codziennie o godz. 15.00 na Koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym czasie zapraszam do codziennej adoracji  wystawionego  Najświętszego Sakramentu

5. Zapraszam  w ramach programu Odnowy Eucharystycznej „Eucharystia daje życie” do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu  w każdą środę  od godz. 20.15 do apelu Maryjnego o godz. 21.00. Jest to również dodatkowa okazja do spowiedzi św.

6.Składam dzisiaj serdeczne Bóg zapłać za modlitwę w zeszłą niedzielę o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła  oraz za kolektę  inwestycyjną, która wynosiła 3.471 zł .

7..Są  jeszcze wolne miejsca w naszym Domu Dziennej Pomocy. Ponieważ jest wiele pytań na ten temat,  dlatego zapraszam do  przeczytania treści  naszego plakatu.

8.W okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą 2 razy w tygodniu odprawiane rano, tj.  w  poniedziałki  i  czwartki o godz. 9.00 (z tej racji proszę o wcześniejsze ustalenie innego terminu,  jeśli nie odpowiada rano  !!!)

9. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

25 lipca (wt.) święto, ś. Jakuba Starszego Apostoła

26 lipca (śr.) wspomnienie, Śś. Joachima i Anny, rodziców NMP

29 lipca (sob.) wspomnienie, Śś. Marty, Marii i Łazarza

10. Jest do nabycia prasa katolicka: czasopismo „Pielgrzym”  oraz czasopismo „W Rodzinie

11. Zapraszam do lektury Pielgrzyma i  W rodzinie  oraz czasopism o tematyce Misyjnej,  które można zakupić u ministrantów lub na ławce przy ołtarzu,  lub starsze numery zabrać gratisowo ze stolika pod chórem przy wyjściu z kościoła.

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.  „Szczęść Boże”.

ka. Wiesław Herold - proboszcz parafii