1. Dziękuję bardzo za dzisiejszą modlitwę (wyjątkowo dzisiaj w 3 niedzielę miesiąca z racji odpustu parafialnego w zeszłą niedzielę) o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła  oraz w intencji  wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Składam też serdeczne Bóg zapłać  za dzisiejszą kolektę  inwestycyjną oraz ofiary z ostatniego tygodnia od rodzin i ofiary indywidualne w biurze lub na konto parafialne.
  2. Dzisiaj, w niedzielę o godz. 19.00 w parafii Bożego Ciała rozpocznie się  Letni Festiwal Organowy ( na wiolonczeli zagra pani Renata Marzec a na organach Radosław Marzec). Wstęp wolny.
  3. W przyszłą sobotę 22 lipca, jak zawsze  22  dnia  miesiąca, zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
  4. W czwartek, 20 lipca obchodzić będziemy uroczystość Św. Małgorzaty – patronki Tucholi. W intencji miasta i jego mieszkańców zostanie w kościele Bożego Ciała odprawiona Msza św. o godz. 16.00, po której przy pomniku Św. Małgorzaty odbędzie się błogosławieństwo chleba. O godz. 19.30  przy pomniku Św. Małgorzaty będzie można obejrzeć widowisko regionalne pt. „Goście jadą”. Serdecznie zapraszam do wspólnego przeżywania uroczystości Św. Małgorzaty.
  5. W sobotę przypada też święto Św. Magdaleny.
  6. W przyszłą sobotę i niedzielę w kościołach będzie przeprowadzona  Akcję Św. Krzysztofa – „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznie przejechany”. Pieniądze zebrane do puszki przed kościołem i przy błogosławieństwie pojazdów przeznaczone zostaną na środki transportu dla misjonarzy pracujących na Misjach. Akcji tej patronuje MIVA Polska.
  7. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na Rok Akademicki 2023/2024 dla młodzieży męskiej. Szczegóły na stronie internetowej WSD
  8. Są  jeszcze wolne miejsca w naszym Domu Dziennej Pomocy. Ponieważ jest wiele pytań na ten temat,  dlatego pozwolę sobie przeczytać treść naszego plakaty.
  9. W okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą 2 razy w tygodniu odprawiane rano, tj.  w  poniedziałki  i  czwartki o godz. 9.00 (z tej racji proszę o wcześniejsze ustalenie innego terminu,  jeśli nie odpowiada rano  !!!)
  10. Zachęcam   do lektury Pielgrzyma i  W rodzinie  oraz czasopism o tematyce Misyjnej,  które można zakupić u ministrantów lub na ławce przy ołtarzu lub starsze numery zabrać gratisowo ze stolika pod chórem przy wyjściu z kościoła.
  11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.  „Szczęść Boże”.