W TYM TYGODNIU PRZYPADAJĄ WSPOMNIENIA:

Czwartek, 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922)

Sobota, 8 lipca – św. Jan z Dukli (1414-1484)

1. Wyjątkowo dzisiaj w 1 niedzielę lipca dnia   2  lipca  o godz. 17.00  zapraszam do amfiteatru na koncert galowy XXVII.  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej, podczas którego odbędzie się wręczeniem pucharów i nagród wyróżnionym zespołom  oraz  solistom . Na zakończenie wystąpi Gwiazda Wieczoru –  zespół  MITRA  z  Gdyni.  O godz.  16. 00  Msza św. na zakończenia  tegorocznego Festiwalu Piosenki  Religijnej.

2. Za tydzień,  w najbliższą niedzielę,  parafia nasza obchodzić będzie doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Msza święta odpustowa  będzie odprawiona o godz.  11.3o,  której będzie przewodniczył ks. Marcina Kundę z Domu  Formacyjnego Diecezji Pelplińskiej w Bysławku.  Dzieci do sypania kwiatków  zapraszam  na próbę w środę o godz. 16,oo. Zapraszam ministrantów, scholę  parafialną, dzieci przyjęte do I Komunii św. w tym i w zeszłym roku w strojach komunijnych. Zapraszam również wszystkich przebywających na wakacjach.

3. W poniedziałek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła – Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary

4. Podczas środowej Nowenny o godz. 18.00, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej.

5. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych.

6. Od przyszłego tygodnia (3 lipca br.)  w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą w poniedziałki  i czwartki rano o godz. 9.00 (z tej racji proszę o wcześniejsze ustalenie innego terminu dla Mszy św. wcześniej ustalonych na te dni,  jeśli nie odpowiada rano  !!!)

7. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 (koronki do Miłosierdzia Bożego) do godz. 18.00 ( do Mszy św. wieczornej). Okazja do spowiedzi świętej od 17.00 – 18.00.

8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w I piątek w godzinach od 10 do 14 tej.

9. W TYM TYGODNIU PRZYPADAJĄ WSPOMNIENIA:

Czwartek, 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922)

Sobota, 8 lipca – św. Jan z Dukli (1414-1484)

10. Zachęcam   do lektury Pielgrzyma i  W rodzinie  oraz czasopism o tematyce Misyjnej,  które można zabrać ze stolika pod chórem przy wyjściu z kościoła.

11. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  życzenia wielu  łask  Bożych, zdrowia,  oraz  wszelkiej  pomyślności  - szczęść  Boże.