1.Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.  W naszym kościele codziennie w łączności z Mszą św. o godz. 18.00 są nabożeństwa czerwcowe.

2.We wtorek, 27 czerwca, przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która w tym dniu będzie wyjątkowo będzie  rano na Mszy o godz.  9.00.

3.W  środa, 28 czerwca przypada wspomnienie  św. Ireneusza  biskupa  Lyonu.

4.W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół .Ich wstawiennictwu będziemy polecali opiece Bożej wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni,  a nade wszystko Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Zaś złożone tego dnia ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5.W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece wszystkie rodziny naszej parafii.

6.W Sobotę o godz. 15,00 kolejna odsłona Promieni Miłosierdzia przy dworcu PKP modlić się będziemy o bezpieczne spędzenie wakacji i urlopów oraz w intencji podróżujących.

7.Rozpoczynamy czas wakacji, warto więc dziś przypomnieć, że nie jest to czas wolny od Boga i obowiązków religijnych. Zatem także podczas urlopów mamy obowiązek udziału w niedzielnej Mszy Świętej, nie zapominamy o osobistej modlitwie, korzystajmy z sakramentu pokuty i pojednania. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlopy, obojętnie gdzie spędzany, były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego, a także odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia.

8.Wyjątkowo w tym roku Uroczystość odpustowa będzie za dwa tygodnie, tj.  9  lipca, o godz.  11.30.   Na tę uroczystość zapraszam wszystkich parafian i gości przebywających u nas na wakacjach.  Sumę odpustową  o  godzinie  11,3o  odprawi ks. Marcina Kundę z Domu  Formacyjnego Diecezji Pelplińskiej w Bysławku.  Dzieci do sypania kwiatków  zapraszam  na próbę w środę o godz. 16,oo.

9.Wyjątkowo za tydzień już w 1 niedzielę lipca dnia   2  lipca  o godz. 17.00  zapraszam do amfiteatru na koncert galowy XXVII.  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej, podczas którego odbędzie się wręczeniem pucharów i nagród wyróżnionym zespołom  oraz  solistom . Na zakończenie wystąpi Gwiazda Wieczoru –  zespół  MITRA  z  Gdyni.  O godz.  16. 00  Msza św. na zakończenia  tegorocznego Festiwalu Piosenki  Religijnej. Przesłuchania rozpoczną się w sobotę  w Tucholskim Ośrodku Kultury  od godz.  11. 15. (Przed rozpoczęciem Msza św. w kościele św. Jakuba o godz. 10.00.)

10.Od przyszłego tygodnia (3 lipca br.)  w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą w poniedziałki  i czwartki rano o godz. 9.00 (z tej racji proszę o wcześniejsze ustalenie innego terminu dla Mszy św. wcześniej ustalonych na te dni,  jeśli nie odpowiada rano  !!!)

11.Zachęcam   do lektury Pielgrzyma i  W rodzinie  oraz czasopism o tematyce Misyjnej,  które można zabrać ze stolika pod chórem przy wyjściu z kościoła..

12.Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  życzenia wielu  łask  Bożych, zdrowia,  oraz  wszelkiej  pomyślności  - szczęść  Boże.