1.W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: o większe propagowanie kultury rezygnacji z przemocy, do której prowadzi coraz rzadsze używanie broni, zarówno przez państwa, jak i obywateli.

2.Dzisiaj pod hasłem: „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego” przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna  XV Tydzień Biblijny.

3.Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie organizacyjne rodziców dzieci I komunijnych.

4.Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia dzisiaj zbiórka na cele charytatywne

5.Jutro w liturgii będziemy obchodzili uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

6.We wtorek przypada święto św. Marka, ewangelisty. Tego dnia  modlitwa o  urodzaje.

7.Również  we wtorek (25 kwietnia) przypada jedenasta rocznica śmierci Biskupa Pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi (2012). Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłym Arcypasterzu.

8.W środę o godz. 18.00  Nowenn  do M. B. N. Pomocy, a o godz. 20.15 zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu do Apelu Maryjnego o godz. 21.00.

9.W sobotę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. W 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

10.W przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę kwietnia -  w kościele obchodzić będziemy  Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się  też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

11.Od przyszłego tygodnia zapraszam obowiązkowo na przygotowanie do sakramentu Bierzmowani młodzież mającą przyjąć  ten Sakrament 11 maja br, we wtorki i czwartki o godz. 19.oo i w soboty po Mszy św. o godz. 18.00.

12.Zapraszam do lektury Pielgrzyma, W Rodzinie oraz innych czasopism o tematyce misyjnej.

13.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje rocznice ślubu oraz urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.